Як безпечно відправити дитину до дитсадочка після карантину

Як безпечно відправити дитину до дитсадочка після карантину

З 1 червня дитячі садочки відновлять свою роботу. Батькам потрібно бути готовими до труднощів, з якими їм доведеться зіткнутися. Адже карантин значно послабив наші організми.

“По суті, дитина довгий час знаходилась в стабільній епідемічній атмосфері. Сімейний мікроклімат сприяв тому, що ніяких раптових появ нових вірусів не відбувалося, а з усіма “сімейними” він вже встиг познайомитися. Деякі сім’ї за час вимушеного карантину встигли домогтися практично стерильної чистоти в будинку, що ще більше знизило інфекційну навантаження на дитячий імунітет. Тривале за дитячими мірками затишшя в контактах із збудниками хвороб залишило його без звичних тренувань “, – розповідає сімейний лікар Галина Бут.

Читати також: Часті вірусні захворювання у дітей: тренування чи виснаження імунітету?

Замкнений у чотирьох стінах дитячий організм був позбавлений необхідних складових: фізичної активності, прогулянок на свіжому повітрі і сонця, а значить ще недоотримав необхідний для росту вітамін D. Виходить, що тривала ізоляція здоров’я дітям не додала, а у деяких його ще й погіршила, пише MedOboz посилаючись grippua.

Коли дитина переступить поріг садочкової групи, вона незмінно зіткнеться з великою кількістю принесених іншими дітьми невідомих їй вірусів. І якщо постійний обмін вірусами в дитячих колективах є повсякденним явищем, а імунна система з часом входить в режим стабільного реагування на них, то з різкою зміною вірусного оточення ослабленому організмові впоратися не завжди під силу. А значить, висока ймовірність того, що через пару днів багато батьків будуть змушені продовжити перебування вдома, тільки тепер в зв’язку з простудним захворюванням дитини.

Чи не поліпшив здатність протистояти вірусним агресорам і порушений режим дня. Це збило вироблені налаштування сон-неспання, до яких доведеться екстрено повертатися в саду. А це додатковий стрес для дитини, який негативно позначається на стані імунної захисту.

Перше питання, яке виникає у батьків: як бути і що ж робити?

На думку сімейного лікаря, ідеально було б виділити час на відновлення організму дитини від наслідків ізоляції та поступово повернути його в звичне русло: “Екстренно дитину до садка не підготуєш. Одним з варіантів вирішення питання – ранній вплив на віруси, з якими обов’язково зустрінеться дитина в групі. Інтенсивний обмін вірусами не викличе захворювання в ослабленому карантином організмі малюка, якщо їх чисельність тримати під контролем. Для цього слід почати прийом (за призначенням лікаря) препарату, який пригнічує розмноження вірусів, це допоможе виснаженому імунітету і не дати їм можливості викликати захворювання”.

Читайте також: Як захистити малюка, якщо мама захворіла вірусною інфекцією дихальних шляхів

Це під силу противірусному препарату прямої дії Флавовір, який пригнічує розмноження вірусів, що призводять до гострих респіраторних захворювань. Якщо почати його прийом (за призначенням лікаря) відразу після повернення дитини в дитячий садок, можна допомогти виснаженому карантином імунітету впоратися з вірусами і не дати їм можливості викликати захворювання. Флавовір, допоможе дитині впоратися з вірусним навантаженням, а також підвищить неспецифічну резистентність організму до вірусної та бактеріальної інфекцій.

Батькам потрібно бути готовими до того, що перші послякарантинні дні можуть стати випробуванням для всієї родини. У цей період потрібно зберігати спокій, позитивний настрій і ділитися ним з дитиною. І тоді вийде подолати всі труднощі і увійти в нормальний життєвий ритм.