Використовуючи органоїди носа, які моделюють взаємодію між клітинами людини та вірусом, вчені показали основні відмінності між проникненням інфекції SARS-CoV-2 та респіраторно-синцитіального вірусу (RSV) в організм
Вчені Медичного коледжу Бейлора розробили органоїд носа людини – епітелію, що вистилає внутрішню частину носа, де відбуваються перші зіткнення вірусу з організмом, повідомляє MedicalХpress.
За допомогою цієї розробки вченим удалося вивчити ранні випадки інфекції у лабораторних умовах.
Як відомо, клітини, що вистилають внутрішню частину носа, піддаються впливу повітря з одного боку та системи кровообігу – з іншого. Тривимірна система органоїдів відтворює цей процес з використанням носового епітелію, зібраного за допомогою мазка з носу.
Щоб вивчити взаємодію між SARS-CoV-2 або RSV та епітелієм носу, дослідники змоделювали природну інфекцію в лабораторії. Вони спостерігали, що на інфекцію SARS-CoV-2 та RSV були різні реакції.
Так, SARS-CoV-2 викликає серйозне пошкодження епітелію, відсутність реакції інтерферону та мінімальну секрецію слизу. На відміну від цього, RSV викликає велику секрецію слизу та виражену реакцію інтерферону.
Раніше подібні дослідження проводилися лише з використанням інвазивної біопсії легень чи носа.