Найрозумніший хлопчик у світі створює медичні пристрої

Арнав Шарма створює програми, що допомагають людям із астмою, деменцією та сортують відходи

Арнав Шарма живе в місті Редінг (Велика Британія) і має рівень інтелекту як у нобелівських лауреатів. Загалом геніями вважають тих, хто набирає на тесті 140 балів – і таких людей не більше 2% від усього населення. Арнав ще в 11 років набрав 162 бали – це більше, ніж у Стівена Хокінга та Альберта Ейнштейна. При цьому до тесту хлопчик ніяк не готувався. Мабуть, це не дуже складно, якщо уже в 2,5 року ти вмієш рахувати до 100, як Арнав.

Коли Арнаву було сім років, у його друга стався напад астми. Спостерігаючи за приятелем, Арнав не міг йому допомогти. Але уже через місяць Арнав створив прототип першого пристрою, який назвав AsthmaPi. Його призначення – визначити, коли станеться напад. Пристрій виміряє рівень пилу, пилку та вуглекислого газу в повітрі, аби оцінити загрозу для людини з астмою, повідомляє DailyStar.

На цьому Арнав не зупинився. Коли у його дідуся визначили деменцію – старече слабоумство, хлопчик знову захотів допомогти близькій людини. Він створив програму для літніх людей у такому стані. Музика, головоломки, нагадування – усе це є в єдиному пакеті, який можна загрузити, наприклад, на планшет. На думку Арнава програма має підтримувати пам’ять людей і поліпшувати їхні розумові здібності.

Читайте ще: У школах США діти менше хворіють на грип завдяки «розумному термометру»

Арнав уже має кілька нагород за свої винаходи, зокрема BT Tech4Good Awards, але зупинятися не планує. Створювати щось нове – улюблене заняття хлопця. Наприклад, зараз Арнав займається створенням програми для моніторингу харчових відходів. Його початкова школа навіть тестувала це програмне забезпечення. Програма має показати, які продукти найчастіше викидаються, щоб підкоригувати шкільне меню.

Щоб програми та пристрої Арнава стали доступними усім, компанії мають зацікавитись їх фінансуванням, а медичні пристрої – пройти тестування. Поки таких пропозицій не поступає, але батьки Арнава вважають, що це через юний вік винахідника.

Батько хлопця жаліється, що його важко зібрати в школу, оскільки хлопцеві там не цікаво. А коли його вирішили навчити програмуванню, він сказав, що всього вже навчився. Крім того, Арнав зовсім не займається лише винахідництвом, він співає, грає на піаніно, займається плаванням та бадмінтоном і навіть вийшов у фінал шоу по танцям.