Не довіряйте дезінфекторам: на вірус грипу вони діють слабше звичайної води

Шістдесят відсотків спирту і чотири хвилини – тільки за таких умов дезінфектор ефективний.

Медична команда авторитетного журналу Consumer Reports заявляє про те, що кращою профілактикою вірусних захворювань є часте миття рук, а ось дезінфікуючі засоби на спиртовій основі – менш ефективні в боротьбі з грипом і ГРВІ, передає NBC 7

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США, при правильному використанні, дезінфікуючий засіб на спиртовій основі може вбивати віруси грипу. Але він не є надійним захистом від багатьох кишкових інфекцій. Недавнє дослідження також показало, що миття рук простою водою без мила, може навіть краще «видалити» вірус грипу, ніж дезінфікуючий засіб для рук. Це звичайно ж не означає, що мило використовувати не потрібно, адже доведено, що найкращий спосіб очистити руки – мити їх водою з милом не менше 20 секунд.

Дослідники стверджують, що дезінфектором для рук можна скористатися в тому разі, якщо немає доступу до води, при цьому він повинен містити не менше 60 відсотків спирту.

Засобом необхідно обробити всі руки, включаючи пальці, ділянки між ними. Втирати дезінфектор необхідно довго і ретельно.

У той же час, японські дослідники виявили, що дезінфікуючий засіб для рук не може належним чином зупинити поширення грипу в медичних установах.

Вони повідомили, що вірус типу А залишається заразним у вологому слизу від інфікованих пацієнтів навіть після впливу дезинфікуючого засобу на основі етанолу протягом двох хвилин.

Дослідники проаналізували слиз, зібраний у хворих на грип, нанісши його на пальці. Мета дослідження полягала в тому, щоб змоделювати ситуації, при яких медичний персонал міг передавати вірус. Таким чином з’ясували, що для того, щоб убити вірус дезінфектором, необхідно повних 4 хвилини

Результати дослідження опубліковані в журналі mSphere, повідомляє McKnight’s Long Term Care News