Непрофессионализм власти и антивакцинаторы: на Интернет-Вече определяют ответственных за смертность от коронавируса

Непрофесійність влади і антивакцинатори: на Інтернет-Віче визначають відповідальних за смертність від коронавірусу

Читачами інтернет-видання iViche ініційовано опитування «Україна – в лідерах смертності від коронавірусу в Європі. Хто має за це відповісти?»

Ініціатори опитування пропонують читачам сайту висловити свою думку з приводу відповідальних за те, що в Україні один  із найвищих рівнів смертності в Європі через коронавірус. Зокрема, 23-24 жовтня низка міжнародних видань – АВС, Reuters, Euronews, Newsweek, The New YorkTimes  повідомили, що Україна має найнижчий рівень вакцинації в Європі і найвищий рівень смертності від коронавірусу від початку пандемії.

Як пишуть зарубіжні видання, Україна посідає друге місце за рівнем смертності від COVID-19 серед країн Європи. З середини жовтня в Україні від COVID-19 щодобово помирають 500-600 (а в деякі дні навіть більше) осіб.

У жовтні кількість смертельних випадків через COVID-19 в Україні зросла майже на 20%. За прогнозом Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки, з огляду на поточну динаміку захворюваності та смертності, до кінця року через ускладнення COVID-19 в Україні може померти від 68 до 92 тисяч осіб.

Читачам iViche  запропонували визначити причини та відповідальних за високу смертність від коронавірусу. Варіанти відповідей такі:

  • Непрофесійність всієї владної вертикалі.
  • Безграмотні та безвідповідальні дії МОЗу.
  • Це наслідок недолугої «реформи», яка зруйнувала систему охорони здоров’я.
  • Уряд і, зокрема, МОЗ України, провалили кампанію з масової вакцинації.
  • В усьому винуваті антивакцинатори.

Наразі більше половини учасників опитування вважають причиною високої смертності непрофесійні дії всієї владної вертикалі. 21 відсоток покладає відповідальність на антивакцинарторів, а 16 відсотків опитуваних вбачають причини такого становища у невдалій медичній реформі. Опитування триватиме до кінця листопада.

Онлайн-платформа цифрової демократії – iViche –  єдиний електронний сервіс досліджень, опитувань і думок, де кожен користувач може виступити ініціатором опитування. Відмінність проведення електронного опитування на базі платформи від звичайних соціологічних  досліджень – виключається вплив людського фактору на формування результатів опитувань.

One thought on “Непрофесійність влади і антивакцинатори: на Інтернет-Віче визначають відповідальних за смертність від коронавірусу

Comments are closed.