Як показники вакцинації залежать від професії

Дослідження, проведене в Англії, показало відмінності в охопленні вакцинацією COVID-19 за фахом

Дослідник Марті Ван Тонгерен із Манчестерського університету пропонує враховувати специфіку професій під час політики вакцинації, пише news-medical. «Є багато найелементарніших професій, представникам яких важко навіть викроїти вільний час для щеплення. Деякі не мають ресурсів для доступу до вакцинації або люди стурбовані тим, що можуть пропустити роботу через побічні ефекти вакцин», – каже Тонгерен.

Для дослідження обрали англійців, які стабільно працюють, віком 40-64 роки. Серед них – 51% становили жінки, а 21% мали супутні захворювання, які відносили їх до групи високого ризику перенесення COVID-19 у важкій формі. Загалом у дослідженні розглянули 370 професій. У 50 із них рівень вакцинації становив понад 92%.

Найбільше вакцинованих виявилося серед людей, які обіймають адміністративні чи секретарські посади, топ-менеджерів, директорів та керівників. Найвищий рівень серед старших офіцерів поліції (95%), шкільних секретарів (94%), старших офіцерів пожежної охорони, швидкої допомоги, в’язниць та інших пов’язаних служб (94%), а також співробітників поліції (94%).

Читайте також: Віруси ГРВІ є тренерами імунної системи людини

Високе охоплення вакцинацією було також відзначено серед тих, хто працює у сфері освіти (викладачів початкових шкіл та дитячих садків, помічників вчителів, старших спеціалістів навчальних закладів), співробітників державних та місцевих органів влади, а також юристів.

Серед професій із трохи меншим охопленням вакцинацією виявилися робочі, голкотерапевти, мануальники, остеопати, фітнес-інструктори, прибиральники, будівельники та офіціанти. Далі йшли кухарі, водії таксі та фургонів, комірники та теслярі. У цій групі рівень вакцинації не сягав і 85%.

Найнижчі рівні вакцинації спостерігалися у трьох найбільших групах, які працюють із людьми. Сюди потрапили менеджери нижчої ланки зі сфери продажу та роздрібної торгівлі, помічники по кухні та кейтерингу, а також особи, які забезпечують догляд за хворими вдома.