Новая Зеландия требует обязательной вакцинации фитнес-тренеров и парикмахеров

Нова Зеландія вимагає обов’язкового щеплення від фітнес-тренерів та перукарів

Уряд Нової Зеландії заявив про розширення вимог щодо вакцинації – тепер тисячі новозеландців, які по роботі тісно контактують з клієнтами, повинні обов’язково щепитися. Серед них працівники ресторанів, барів, тренажерних залів та перукарень

Зміни означають, що 40% всього населення Нової Зеландії, що працює, має повністю вакцинуватися від коронавірусу, інакше люди ризикують втратити роботу. Раніше ця вимога становила 15%, повідомляє medicalxpress.

Прем’єр-міністр Джасінда Ардерн не вважає, що нові правила є надмірним перевищенням повноважень уряду: «Ця вимога означає, що до персоналу та клієнтів ставляться однаково, і вона відіграє велику роль у мінімізації поширення вірусу в місцях із найбільшим ризиком внаслідок зниження ймовірності проникнення COVID -19 у сферу бізнесу».

Читайте також: Як флавоноїди впливають на віруси?

Раніше така вимога стосувалася вчителів та медичних працівників. Тепер основна мета уряду – повністю вакцинувати 90% жителів від 12 років і старше. Це має покласти край циклу суворих обмежень і не повторювати великих блокувань, наприклад, як в Окленді – найбільше місто просиділо понад два місяці на карантині в результаті спалаху Дельта-варіанту.

У рамках свого плану скасування карантину Нова Зеландія запровадить вимоги щодо пред’явлення паспорта вакцинації у місцях з високою відвідуваністю. Хоча з іншого боку, після досягнення мети вакцинації, потреба в паспорті вакцини вже може відпасти.