Як чоловікам знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань

Як чоловікам знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань

Серцево-судинні захворювання (ССЗ), до яких належать захворювання серця, серцева недостатність, інсульт, фібриляція передсердь (A-Fib), гіпертонія та інші стани, що впливають на серце та кровоносні судини, сьогодні є найбільшими вбивцями, особливо чоловіків

Кожна четверта смерть відбувається з цієї причини.

Серцево-судинні захворювання часто є головною причиною інвалідності. До того ж знижується якість життя мільйонів людей, адже через ССЗ серцю важко перекачувати кров по організму, що заважає повноцінно працювати, проводити час із друзями та сім’єю, грати з дітьми чи онуками, підійматися сходами, носити продукти і навіть займатися сексом. Однак, якщо зараз у людини не діагностовано ССЗ, то одна або кілька шкідливих звичок можуть збільшити ймовірність розвитку, пише medicalxpress.

Кожна зі звичок подвоює ризик захворювання. Особливо серед людей віком старше 45 років. А також це стосується тих, чиї найближчі родичі (батько, мати, брат, сестра) страждають на гіпертонію або у них розвинулися ССЗ до 55 років.

Читайте ще: Як уберегтися від зараження, якщо в родині є хворий на ГРВІ

Отже, підвищує ризик приналежність до афроамериканської раси, малорухливий спосіб життя або відсутність тренувань, надмірна вага або ожиріння, перевага в раціоні солоної їжі або звичка додавати сіль у всі продукти, високий рівень холестерину, куріння, підвищений кров’яний тиск, вживання легких наркотиків, стрес, вживання понад двох спиртних напоїв щодня, надмірне вживання кави або інших напоїв, що містять кофеїн, діабет (понад 80% людей з діабетом помирають від серцево-судинних захворювань) та приймання рецептурних ліків, що впливають на тиск.

Звичайно, неможливо змінити вік, сімейну історію хвороби або етнічну приналежність. Однак можна зробити багато іншого, щоб усунути інші фактори ризику. Це можна реалізувати самостійно або спільно з лікарем.

Відмовитися від куріння (курці частіше страждають на серцеві напади та інсульти і вмирають від них); стежити за тиском та рівнем холестерину; правильно харчуватися та підтримувати здорову вагу (це означає скоротити вживання цукру, червоного м’яса та продуктів з високим ступенем обробки, при цьому додати до раціону фрукти, овочі, бобові, горіхи та продукти з цільного зерна). Щодня потрібно близько 30 хвилин присвячувати будь-якій фізичній активності. Постаратися навчитися справлятися зі стресом. Сильний стрес протягом тривалого часу може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям.