Прием определенных аминокислот может предотвратить развитие деменции

Вживання певних амінокислот може запобігти розвитку деменції

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно у світі у 10 мільйонів осіб розвивається деменція. В основному вона вражає людей похилого віку. Ефективних методів запобігання цьому стану не існує

Нещодавно японські дослідники довели, що харчування з малим вмістом білка прискорює дегенерацію мозку у мишей з хворобою Альцгеймера. Але що більш важливо – вони виявили, що добавка Amino LP7, що містить сім певних амінокислот, може уповільнити дегенерацію мозку і розвиток деменції у тварин. Це відкриття доповнює попередні дослідження на тему деменції, пише news-medical.

Один з провідних вчених дослідження доктор Макото Хігучі пояснює: «У людей похилого віку харчування з низьким вмістом білка пов’язане з поганою роботою мозку. Амінокислоти є будівельними блоками білків. Ми хотіли зрозуміти, чи можуть добавки з незамінними амінокислотами захистити мозок літніх людей від деменції. І якщо так, то які механізми будуть сприяти цьому захисному ефекту».

Спочатку дослідники вивчили, як низькобілкове харчування впливає на мозок мишей з хворобою Альцгеймера. Вони виявили, що у гризунів не тільки прискорилася дегенерація мозку, але також з’явилися ознаки поганого нейронного зв’язку. Однак, ці процеси були призупинені після додавання Amino LP7. Це свідчить про те, що комбінація семи конкретних амінокислот може пригнічувати пошкодження мозку.

Читайте ще: Ніби грип: які інфекції проявляються грипоподібним синдромом

Потім вчені вивчили, як Amino LP7 впливає на різні ознаки дегенерації мозку. Тут також лікування Amino LP7 призупинило загибель нейронів і, таким чином, зменшило дегенерацію мозку. Тобто можна запобігти атрофії мозку за допомогою добавок з Amino LP7.

Аналіз зміни генів показав, як Amino LP7 захищає мозок. Результати виявилися вельми обнадійливими: Amino LP7 зменшило запалення мозку, а також запобігло потраплянню кінуреніна (індуктора запалення) до мозку, попередивши атаку імунних клітин на нейрони.

Це доводить, що незамінні амінокислоти можуть підтримувати баланс в мозку і запобігати погіршення його стану. Це перше дослідження, яке довело, що певні амінокислоти можуть перешкоджати розвитку деменції. Хоча воно проводилося на мишах, вчені вважають, що споживання амінокислот може вплинути на розвиток деменції у людей, навіть з хворобою Альцгеймера. Можливо ця добавка, яку подали на патентування, допоможе мільйонам людей жити кращим життям без деменції.