Вчені припускають, що є люди, генетично стійкі до COVID-19

Вчені припускають, що є люди, генетично стійкі до COVID-19

Люди як мінімум на 99,9% генетично схожі один з одним, але саме 0,1% мають величезне значення та визначають всі відмінності: від унікальної зовнішності до вразливості до хвороб. Певні крихітні відмінності генетичного коду можуть бути дуже корисними не тільки для індивіда, але і для суспільства

Чим більше відомо про ці особливі гени (і людей, у яких вони є), тим краще, пише sciencealert. Це може допомогти у створенні медикаментів, які імітують корисні генетичні відмінності. Враховуючи це, дослідники шукають по всьому світу людей, які можуть бути стійкими до вірусу SARS-CoV-2.

«Вплив SARS-CoV-2 на населення за глобальною шкалою став ще однією демонстрацією помітних клінічних відмінностей між людьми: від безсимптомного перебігу захворювання до стану, що загрожує життю, – зазначає імунолог Евангелос Андреакос з Афінської академії. – Наше розуміння патофізіології COVID-19 значно просунулося з того часу, як про захворювання вперше заговорили у грудні 2019. Але, як і раніше, нам мало відомо про генетичну та імунологічну основу вродженої стійкості до SARS-CoV-2».

Читайте також: Внесено зміни до інструкції: український препарат показав подвійну дію на SARS-CoV-2

Відсутність інформації про вроджену стійкість не означає, що її не існує. Дослідники відзначають, що іноді цілі сім’ї хворіють на коронавірус крім одного члена або хтось уникнув COVID-19, неодноразово побувавши на «лінії вогню». На цю тему вже проводилися дослідження, але досі результати виявили лише невеликі відмінності. Дослідники пропонують проводити глибше вивчення цієї теми, щоб дізнатися про секрети людей, які можуть бути генетично стійкі до SARS-CoV-2.

Вчені пропонують запровадити стратегію визначення, залучення та генетичного аналізу людей, які від природи стійкі до інфекції SARS-CoV-2. Спочатку зосередити вивчення на тих членах сімей, які не захворіли на інфекцію COVID-19. Далі розглянути ситуації, коли люди контактували з джерелом інфекції без засобів індивідуального захисту щонайменше годину на день. Їх стан пропонується перевіряти за допомогою ПЛР-тестів та аналізів крові, особливу увагу приділяючи Т-клітинам, щоб підтвердити, що людина раніше не була інфікована.