Онлайн-платформа MoniHeal допоможе уникнути захворювань у майбутньому

Онлайн-платформа MoniHeal допоможе уникнути захворювань у майбутньому

Лікувати не симптоми, а причини захворювань. Слугуючи  такому базовому принципу, науково-виробнича компанія “Екофарм” не лише розробляє і виробляє препарати, а й  створює майданчик для реалізації цього принципу за допомогою онлайн-технологій. Про це пише спеціалізований науковий медичний журнал “MedOboz”.

Фахівці компанії “Екофарм” і запрошені експерти (лікарі та вчені) розробили систему моніторингу, яка стала  основою медичної онлайн-платформи нового покоління MoniHeal (МоніХіл). Розробники MoniHeal запевняють, що зручний, простий і в той же час місткий функціонал цієї онлайн-системи буде сприяти тому, що українці нарешті перейдуть від філософії лікування хвороб до філософії збереження здоров’я, йдеться про постійний моніторинг стану організму, ранню діагностику та профілактику.

Читайте також: Чому система охорони здоров’я мутувала систему охорони хвороб

Результатом впровадження цього інноваційного програмного продукту стане збільшення тривалості життя, його якості і суттєве скорочення фінансових витрат на лікування складних хронічних захворювань.

Актуальність цього завдання пояснюється просто:

Тривалість життя в Україні найнижча серед сусідніх держав

Середня тривалість життя в Україні зараз 71 рік 7 місяців, для порівняння у Польщі та Словаччині – 77 років 9 місяців. Тим часом в 1991 році середня тривалість життя і в Україні, і в Польщі, і в Словаччині була майже однаковою – 70 років плюс-мінус 1 рік. Але за останні 30 років в Україні цей показник балансував в межах 67-72 років, а в інших країнах Східної Європи він помітно виріс.

Читайте також: Вакцинопрофілактика проти COVID-19 в Україні: очікування та реалії

В результаті нині за середньою тривалістю життя Україна поступається навіть відносно небагатим країнам – Молдові, Румунії, Білорусі, причому не на один рік. Наприклад, в Румунії живуть у середньому на 4 роки більше – 75 років 5 місяців.

Ще декілька загальновідомих фактів:

• З 1990-го по 2015 рік смертність від інфекційних захворювань в Україні збільшилася вдвічі – з 11 до 22 смертей на 100 тисяч людей щорічно. В СРСР, як бачимо, цей середній показник був в 2 рази нижче, ніж зараз. А смертей від грипу і ГРВІ, від туберкульозу і кору в останні радянські десятиліття фіксувалося майже в 10 разів менше, ніж зараз.

• Показник материнської смертності в Україні – 24 смерті на 100 тисяч породіль. Показники в Східній Європі в 5-10 разів нижче: в Польщі 3 смерті під час і невдовзі після пологів на 100 тисяч жінок, в Чехії – 4.

• Середня тривалість перебування у  стаціонарі в Україні – 10 днів. Наприклад, в сусідній Угорщині – 5 днів, в Польщі і Литві – 6 днів.

Чому на Заході живуть довше

У багатьох країнах Заходу найважливіша частина системи охорони здоров’я – медичне страхування. При цьому застраховані зобов’язані (під загрозою неотримання страхової оплати медпослуг) регулярно і вчасно відвідувати кожен плановий скринінг стану тієї чи іншої системи організму, прописаний в страховому договорі. Оскільки на Заході громадяни не бажають опинитися при раптовому захворюванні без страхових коштів на лікування, а воно там завжди коштовне, “чотиризначне”, то регулярні обстеження застраховані не ігнорують. Притому що “страховий” скринінг не є всеосяжним і стосується переважно відомих ризиків для здоров’я застрахованої людини, як бачимо, ця система позитивно позначається на загальному рівні тривалості і якості життя.

Читайте також: Вчені США підтвердили противірусну активність діючої речовини протефлазід

Наприклад: у 1960-і роки в кількох штатах США вводився пілотний масовий (фактично тотальний) скринінг жінок для раннього виявлення раку молочної залози. Після 10 років скринінгу у віковій категорії “зрілих”, 30-55 років, захворюваність раку молочної залози статистично виросла у 13 разів. Виявляється, в реальності збільшилася не кількість хворих жінок, а кількість тих, у кого виявили хворобу на безсимптомній стадії. І звичайно ж, наслідком такого підходу стали тисячі врятованих життів.

Що пропонує “Екофарм” для того, аби українці жили довше

Саме така ідеологія закладена у MoniНeal (МоніХіл) – в єдиній на сьогоднішній день онлайн-платформі, що містить програму первинного скринінгу і постійного моніторингу здоров’я людини. У співпраці з сімейним лікарем пацієнт повинен проходити щорічний графік обстежень, який програма розраховує, судячи  з віку, статі, наявних захворювань (сьогодні алгоритми формування програми моніторингу розраховані на вік до 80 років). Лікар коригує цей план з урахуванням всіх тонкощів, відомих про пацієнта: результатів аналізів і досліджень. Для цього медичний фахівець отримує доступ до медичного архіву пацієнта, який  є унікальною розробкою. Медархів не тільки зберігає інформацію (результати аналізів, досліджень, історію консультацій), пропонуючи лікарю і пацієнту зручний пошук та систематизацію, не лише дешифрує лабораторні дані – програма вміє за запитом видати динаміку зміни того чи іншого показника аналізів у вигляді графіків.

Читайте також: Лікарка розповіла, як уберегтися від інфекції цього літа

Для сімейних лікарів, які ведуть тисячі пацієнтів, цей продукт полегшує працю, дозволяючи ефективно планувати і систематизувати свою роботу. Система містить усі інструменти прямої комунікації – від запису на прийом до проведення онлайн-відеоконсультацій, які потім архівуються, і навіть консиліумів. Лікар має можливість одним кліком розсилати загальні повідомлення та рекомендації своїм пацієнтам.

Ключова особливість MoniHeal в тому, що постійний моніторинг здоров’я людини в партнерстві з його сімейним лікарем дозволяє виявляти на ранніх стадіях загрози виникнення хвороб і своєчасно їх усувати, тобто зберігає здоров’я людини! Крім того, люди можуть вести спостереження за здоров’ям своїх близьких, дітей або літніх родичів, зареєструваши кабінет підопічного. І це запорука того, що середня тривалість життя в Україні підвищиться до рівня хоча б сусідніх країн. Незабаром MoniHeal буде забезпечений модулями для зв’язку з центральною базою даних eHealth, що зробить систему повністю універсальним онлайн-інструментом.

Система MoniHeal абсолютно безкоштовна і вже доступна.