В Украине гриппом и ОРВИ за сезон переболело 17,4% населения страны

В Україні на грип та ГРВІ за сезон перехворіло 17,4% населення країни

Інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ, включно із новою корона вірусною інфекцією, наразі нижче епідемічного порога на 29,2%

За даними 6 дозорних закладів охорони здоров’я за тиждень зареєстровано 60 пацієнтів, клінічний стан яких підлягав визначенню випадку грипоподібного захворювання (ГПЗ), і 199 пацієнтів з тяжкою гострою респіраторною інфекцією (ТГРІ);

За результатами вірусологічних досліджень зразків матеріалів від пацієнтів із ГПЗ та ТГРІ визначено віруси респіраторної групи інфекцій (парагрипу, метапневмовіруси, SARS-CoV-2 та інші коронавіруси).

У цілому протягом звітного тижня на ГРВІ захворіли 129 937 людей, із них 47,8% — діти віком до 17 років, повідомляє ЦГЗ МОЗ.

При цьому інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ на 36,5% вище показника за аналогічний період минулого сезону. З 28 вересня до 23 травня 2021 року перехворіло 17,4% населення країни.

Читайте ще: Онлайн-платформа MoniHeal допоможе уникнути захворювань у майбутньому

Аналіз від 25 країн Європи свідчить, що в більшості країн-учасниць показники смертності повернулися до звичайних значень, після періоду значного перевищення, що збігалося з пандемією COVID-19. Проте у Франції, Іспанії, Естонії, Бельгії та Греції все ще фіксують надлишкову смертність з усіх причин, передусім у вікових групах 45–64 і 65–74 років. У найстаршій віковій групі (понад 85 років) надлишкової смертності не зареєстровано.