Андрій Садовий

Попри гучні заяви Садового, Львів не повернув гуманітарну допомогу «Екофарм»

Фармакологічна компанія попросила мера Львова дотримати свого слова і повернути безкоштовну партію противірусного препарату Протефлазід. Про це пише MedOboz.

«Антипротефлазідна» кампанія, яку розгорнули в Інтернеті тіньові гравці і лобісти фармринку, вже «відгукнулася» медикам.

Нагадаємо, ще 10-го квітня мер Львова Андрій Садовий публічно заявив, що препарат, який був доставлений у місто для захисту медперсоналу місцевих лікарень, повернуть виробнику. Цю новину Садовий назвав «фейком» і заявив, що Львів не планував використовувати Протефлазід. У свою чергу «Екофарм» заявив про наявність документальних підтверджень того, що гуманітарна допомога була здійснена у відповідь на ініціативу міської влади.

«Однак протягом тижня після гучної заяви пана Садового про його «непричетність» до організації гуманітарної допомоги і «використання імені», препарат так і не повернули виробникові. Зате спостерігається істеричний супровід деякими ЗМІ цієї «акції відмови», – повідомляється в сьогоднішній офіційній заяві «ЕКОФАРМ».

У компанії зазначили, що «для доставки вантажу зі Львова до Києва потрібно лише кілька годин». До того ж, виробник сподівається на те, що, судячи з медіа-супроводу «акції зречення», суть якої полягає у нібито «відмові львівських медиків використовувати Протефлазід», препарат нерозпакований, знаходиться в оригінальних упаковках і саме так має бути повернутий, відповідно до наявного Акта прийому-предачі.

Читайте також: Український противірусний препарат допомагає лікарям та новонародженим дітям, – Асоціація неонатологів

Компанія наголосила, що змушена звертатися з офіційним листом з вимогою здійснити заявлений мером Львова намір і повернути 1500 флаконів Протефлазіду. Який буде направлений в інші медзаклади за тим ж зверненнями.

«Екофарм» висловив співчуття львівським лікарям, які «стали заручниками лобістських ігор мера Львова», в той час як, «для міської влади забезпечення безпеки медперсоналу є обов’язком».

«Розуміємо, що контактуючи щодня з хворими, ви маєте право на захист від ризику захворювання при інфікуванні коронавірусом … Однак, на жаль, керівник міста поставив свої політичні зв’язки вище вашої безпеки».

Читайте також: МОЗ їх не шкода: ліки з важкими побічними ефектами випробують на українцях, які хворі на Сovid-19

«У безпеці і захисті лікарів, власне, і полягає мета тієї масштабної гуманітарної допомоги, яку «Екофарм» надає українським лікарням щодня  від початку епідемії», – нагадали в компанії.

Нагадаємо, що препарат став об’єктом підвищеної зацікавленості після публікації звіту Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського НАМН України за результатами досліджень дії Протефлазіду на коронавіруси. Керівництво АМН та інституту на прес-конференції підтвердили, що тестування діючої речовини показало ймовірну здатність Протефлазіду сповільнювати реплікацію коронавірусів. Президент НАМН академік Цимбалюк звернувся до Кабміну, запропонувавши використовувати препарат в умовах епідемії.

Однак ініціативу Академії медичних наук різко розкритикувала екс-во-міністра МОЗ Уляна Супрун, звинувативши її керівництво у зайнятості «псевдонаукою», так як рекомендований препарат «не випробовували на Заході».

Після чого почалася масштабна «антипротифлазідна» кампанія, в якій «експертами-вірусологами» виступають журналісти і блогери.

У той же час жоден з авторитетних фахівців в області вірусології, епідеміології та імунології не піддав сумніву властивості Протефлазіду.

Як стало відомо У Львівській області помер восьмий пацієнт з коронавірусом

Читайте також: Міг би зберігати людські життя, – Академія меднаук відповіла на кампанію дискредитації українського противірусного препарату