Позбутися сухості в очах допоможуть аеробні вправи

Позбутися сухості в очах допоможуть аеробні вправи

Група дослідників з канадського університету Ватерлоо виявила – ще одним методом для полегшення сухості очей може бути заняття аеробними вправами

Щоразу, коли людина моргає, очі покриваються сльозовою плівкою – важливим захисним покриттям, необхідним для підтримки здорової функції очей. Здорова сльозова плівка складається з трьох шарів: олії, води та муцину, які разом зволожують поверхню очей та захищають від таких подразників, як пил чи бруд, пише news-medical. Якщо сльозової плівки недостатньо, на поверхні ока можуть утворюватися сухі плями, що спричиняють свербіж, відчуття поколювання та печіння.

«Значна частина діяльності людей пов’язана з використанням екрану, тому симптоми сухості очей стають дуже поширеними. Наше дослідження вивчало, чи може фізична активність стати ефективним профілактичним методом проти сухості», – каже дослідник Хайнц Отчере.

П’ятдесят два учасника експерименту розділили на дві групи. Одні учасники повинні були тренуватися не менше ніж п’ять разів на тиждень, а інші учасники тренувалися не частіше ніж один раз на тиждень. Дослідники проводили візуальні огляди та оцінювали секрецію сльози до та через п’ять хвилин після кожного тренування.

Найкраще зволоження очей спостерігалося у групі, яка займалася спортом. У всіх учасників значно збільшилася кількість сльози та якість сльозової плівки.

«Людям може бути складно регулярно займатися спортом, коли існує потреба дедалі більше годин проводити перед екранами, – каже Отчере. – Проте наші результати доводять, що фізична активність може бути справді важливою не лише для нашого загального самопочуття, а й для здоров’я наших очей».

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.