Розробляють флуоресцентний спрей, який допоможе виявити пухлину під час операції

Розробляють флуоресцентний спрей, який допоможе виявити пухлину під час операції

Результат операції, проведеної онкологічному пацієнту з онкологією, часто залежить від того, наскільки хірургу вдалося повністю видалити пухлину. Бо часом буває важко зрозуміти, де закінчується пухлина і починається здорова тканина

Однак розробка особливого флуоресцентного спрею може змінити ситуацію – завдяки підсвічуванню ракових тканин, їх легко можна ідентифікувати і видалити.

Хірурги часто визначають ракову тканину візуально і за допомогою дотику, але при такому підході можна пропустити невеликі ділянки, а також хворі клітини, розташовані на кордоні зі здоровою тканиною. Хірургія під контролем флуоресценції – це нова технологія, яка поліпшить результат. Цей метод заснований на використанні флуоресцентних зондів, які визначають ракові тканини, підвищуючи їх видимість. Але деякі з цих сполук необхідно вводити задовго до операції: від декількох годин до днів, що вимагає тривалого перебування в лікарні. До того ж зонди можуть не виявити крихітні пухлини. З інших мінусів – великі дози речовини, введення шляхом ін’єкцій і наступний етап промивання, щоб позбавитися від зайвого барвника, пише technology.

Читайте ще: Які у нас є можливості для боротьби з вірусами ГРВІ?

Дослідники на чолі з Чінг-Сюань Тунгом вирішили розробити флуоресцентний зонд для швидкої візуалізації уражених тканин на операційному полі. Вони використали розроблену раніше сполуку, яка майже невидима при нейтральному pH здорової тканини, але яскраво флуоресціює в ближньому інфрачервоному діапазоні в кислому середовищі пухлин. Доопрацювавши склад, їм вдалося створити нову речовину, більш чутливу до кислого середовища пухлини.

Її успішно протестували на мишах. Розпилення чітко позначило кордони пухлини протягом декількох хвилин. При цьому змивати її не потрібно. А введення розчину в черевну порожнину тварин допомогло підсвітити пухлини яєчників діаметром в 1 мм за годину. Дослідники вважають, що отримана речовина поліпшить можливості хірурга візуалізувати і видаляти ракові тканини.