Спорт знижує потяг до алкоголю

Спорт знижує потяг до алкоголю

Згідно з новим дослідженням, фізичні вправи значно знижують потяг до алкоголю

Британські вчені провели експеримент за участю 60 осіб віком від 18 до 25 років. Спочатку учасники розповіли про свої звички та улюблені алкогольні напої, вони також переглянули відео про приготування коктейлів. Потім їх поділили на групи: перша група отримала активне втручання у вигляді п’ятихвилинної програми інтенсивних вправ; друга – отримала завдання розфарбувати картинки у книжці; третя група була контрольною – вони мовчки сиділи протягом п’яти хвилин у лабораторії та нічого не робили. Після чого учасники заповнили серію анкет про алкогольні напої, свої вподобання та настрої, пише medicalxpress.

Аналіз показав, що в учасників групи інтенсивних вправ значно знизився потяг до алкоголю у порівнянні з учасниками контрольної групи. У них також підвищився настрій і зменшилася тривожність. Група з розмальовками суттєво не змінила свого ставлення до алкоголю, проте у них також покращився настрій та зменшилося занепокоєння.

А ось демонстрація учасникам онлайн-програми щодо зловживання алкоголем лише погіршила поганий настрій та не змінила потяг до спиртного.

Читайте також: Ніби грип: які інфекції проявляються грипоподібним синдромом

«Зловживання алкоголем пов’язано з хронічними захворюваннями, такими як рак, хвороби серця, деменцію та діабет. Зазвичай це починається у молодому віці, особливо у студентів. Ми виявили, що зловживання у цій групі з роками зростає. Тяга – один із найважливіших факторів, що сприяють виникненню та зловживанню алкоголем», – каже керівник дослідження Олександра Гавор.

Але як показав експеримент, навіть короткий цикл вправ допомагає знизити потяг до алкоголю та покращує настрій. «Ця база знань допоможе використовувати вправи як терапевтичний інструмент для зниження тяги до спиртного. А також допоможе краще зрозуміти механізми, які є основою небезпечного вживання алкоголю та адиктивної поведінки», – вважає Гавор.