США готовятся к сезону гриппа 2021–2022 годов, который начнется в октябре

США готуються до сезону грипу 2021-2022 років, який почнеться в жовтні

Очікується, що в цьому році активність грипу буде непередбачуваною

На підставі даних спостережень за смертністю, доступних на 9 вересня цього року, 20,1% смертей в США, що відбулися протягом 35 звітного тижня, що закінчився 4 вересня, були викликані пневмонією, грипом і / або COVID-19. Цей відсоток перевищує епідемічний поріг на 5,5%, повідомляють в CDC.

По всій країні протягом 35 тижня 2,2% відвідувань пацієнтів були пов’язані з грипоподібними захворюваннями (ГПЗ). Відсоток відвідувань пацієнтів з приводу ГПЗ залишається нижче базового рівня на 2,6%.

Циркуляція вірусу грипу в США залишається низькою, отже, підвищення активності ГПЗ в країні, яке відбулося минулого тижня, ймовірно, пов’язане зі збільшенням циркуляції коронавірусу.

За прогнозами виробників, в сезоні 2021-2022 років вони нададуть ринку США від 188 до 200 мільйонів доз вакцини проти грипу. Всі вакцини будуть чотирьохвалентними (чотирьохкомпонентними), тобто призначені для захисту від чотирьох різних вірусів грипу. Склад вакцини проти грипу був оновлений.

Читайте ще: Как уберечься от заражения, если в семье кто-то болен ОРВИ

Після вакцинації організму потрібно близько двох тижнів для вироблення антитіл, які захищають від грипу. В ідеалі варто зробити щеплення від грипу до кінця жовтня, кажуть американські експерти.