У США фіксують нові варіанти грипу А

У США фіксують нові варіанти грипу А

У рідкісних випадках грип може передаватися від свиней до людей і від людей до свиней

Айова – штат на Середньому Заході США, повідомив про два випадки інфікування людей новими вірусами грипу A: один варіант грипу A (H3N2) (A (H3N2) v) і один варіант грипу A (H1N2) (A (H1N2v)). Обидві інфекції були у осіб молодше 18 років. Дослідження джерел інфекцій показало, що члени домогосподарства однієї людини мали свиней або доглядали за ними, а інша людина мала прямий контакт зі свинями. Передача від людини до людини в жодному з цих випадків не виявлена, повідомляє CDC.

Читайте еще: Как уберечься от заражения, если в семье кто-то болен ОРВИ

Коли вірус грипу, який зазвичай циркулює у свиней (але не у людей), виявляється у людини, його називають «варіантним вірусом грипу». У цьому сезоні грипу в Сполучених Штатах було зареєстровано дев’ять випадків інфікування людей новим вірусом грипу A, в тому числі два H3N2v (IA, WI), два H1N2v (IA, OH) і п’ять H1N1v (IA, NC, WI (3)).

П’ять випадків інфікування були у дітей молодше 18 років і чотири – у дорослих старше 18 років. Всі люди мали прямий контакт зі свинями, перебували на території, де були присутні свині, або мали члена сім’ї, який контактував з тваринами до початку хвороби.

Передача від людини до людини варіантного вірусу грипу, пов’язаного з будь-яким з дев’яти випадків, не виявлена.

В цілому, тяжкість захворювань, пов’язаних з варіантним грипом, аналогічна сезонному грипу.