Стан пацієнтів з коронавірусом відстежують за допомогою розумного вушного датчика

Стан пацієнтів з коронавірусом відстежують за допомогою розумного вушного датчика

Внутрішньовушний датчик кожні 15 хвилин відправляє дані лікарям, дозволяючи їм відслідковувати стан пацієнта в реальному часі

Нове дослідження Технічного університету Мюнхена показало, що віддалене спостереження за пацієнтами з COVID-19 може виявляти початкові стадії погіршення стану, повідомляє New Atlas.

В ході нової роботи пацієнтів з коронавірусів відправляли на лікування додому, але з вушним пристроєм, призначеним для моніторингу. Дані про стан здоров’я, отримані пристроєм, контролювалися дистанційно командою медпрацівників, і пацієнтів направляли в лікарню, коли показники вказували на погіршення їх стану.

У дослідженні використовувався датчик, вироблений компанією Cosinuss, який нагадує невеликий слуховий апарат. Він може вимірювати частоту серцевих скорочень, температуру тіла, насичення крові киснем і частоту дихання.

Пристрій підключається до смартфону через Bluetooth і кожні 15 хвилин вимірює показники життєдіяльності.

Читайте ще: Нові штами коронавірусу і дитячий імунітет: наскільки ситуація безпечна

Для дослідження було набрано 150 пацієнтів. В ході дослідження у 20 пацієнтів було виявлено погіршення показників життєдіяльності, і вони були госпіталізовані. Семеро з цих пацієнтів потрапили в реанімацію, і один помер.

Більшість учасників дослідження заявили, що система моніторингу дозволила їм відчувати себе в більшій безпеці і менше тривожитися. Рівень кисню в крові був основним показником погіршення стану.