У Франції від роботи відсторонено 3 тисячі невакцинованих медиків

У Франції від роботи відсторонено 3 тисячі невакцинованих медиків

Близько трьох тисяч медиків у Франції були відсторонені від роботи через те, що не щеплені проти COVID-19. Справа в тому, що в країні набула чинності нова постанова, згідно якої щеплення від коронавірусу є обов’язковим для 2,7 мільйонів співробітників медичних установ, будинків для людей похилого віку та пожежних

За словами міністра охорони здоров’я Франції Олів’є Верана, більшість усунень є тимчасовими. Багато хто погоджується зробити щеплення, тому що розуміє, що це не примха, а вимога сьогоднішньої реальності, повідомляє bbc. Правило поширюється на всіх лікарів, медсестер, офісний персонал і волонтерів.

Президент Еммануель Макрон вперше повідомив про таке рішення ще 12 липня. Тоді він попередив працівників сфери охорони здоров’я про необхідність встигнути зробити хоча б перше щеплення до 15 вересня, в іншому випадку доведеться покинути місце роботи. «Я знаю, про що прошу вас, і знаю, що ви готові до цього. У певному сенсі – це ваш обов’язок», – зазначив тоді Макрон.

Після заяви президента, веб-сайт Doctolib, через який відбувається запис на щеплення, просто впав, бо система не витримала напливу користувачів. Однак тисячі медиків і досі відмовляються робити щеплення, що вже викликало нестабільну роботу деяких лікувальних установ. Наприклад, в лікарні Ніцци відсторонено від роботи майже 450 осіб, що викликало масові протести. А в одній з лікарень міста Монтелімаре заявили, що вже скасовують нетермінові операції через брак вакцинованих анестезіологів.

Читайте ще: Навчальний рік 2021/22 і штам Дельта: між «дистанційкою» і вакцинацією

За словами міністра Верана, у деяких лікарнях на кілька годин порушилися графіки надання таких послуг, як МРТ. Він додав: «Усунення в основному торкнулися обслуговуючого персоналу і декількох «білих халатів». По всій країні також зафіксували всього кілька десятків звільнень».

Франція не єдина країна, яка ввела мандат на вакцини. Італія також запроваджує обов’язковий «зелений пропуск» для всіх працівників як державного, так і приватного сектора з 15 жовтня. Сьогодні, щоб потрапити в приміщення ресторану, сходити в кіно або на стадіон, скористатися певним видом громадського транспорту або літаком, необхідно пред’явити підтвердження вакцинації. Обов’язкова вакцинація і для італійських вчителів. У Греції з 13 вересня нещеплені працівники державного і приватного секторів повинні робити тести на COVID-19 один або два рази на тиждень за свій рахунок. А минулого тижня США зробили вакцини обов’язковими для співробітників федерального уряду і підрядників, а також для всіх підприємств, де працює більше 100 осіб.