У людей, одночасно інфікованих грипом і COVID-19, вища ймовірність смерті

У людей, одночасно інфікованих грипом і COVID-19, вища ймовірність смерті

Нове дослідження громадської охорони здоров’я Англії показує, що люди, інфіковані одночасно  грипом та коронавірусом в період з січня по квітень, були більш схильні до ризику важкого захворювання і смерті

Дослідження також показало, що більшість випадків коінфекції була у літніх людей, і більше половини з них померли. Люди старшого віку більш схильні до високого ризику захворювання на грип та зараження COVID-19, пише GOV.UK

Троє провідних медиків країни – доктор Івонн Дойл, професор Джонатан Ван-Там і доктор Нікіта Канані – закликають усіх пройти вакцинацію від грипу, оскільки нове дослідження Міністерства охорони здоров’я Англії (PHE) передбачає, що ризик смерті може подвоїтися, якщо одночасно підхопити грип та COVID- 19.

Зараз система охорони здоров’я країни працює над наданням безкоштовної вакцини проти грипу 30 мільйонам чоловік – найбільшому числу за всю історію спостережень.

Всім учням початкової школи буде запропонований «назальний спрей» від грипу.

Д-р Івонн Дойл, медична директорка Управління громадської охорони здоров’я Англії, сказала:

«Небезпечно відкидати грип як «просто» грип – він може бути надзвичайно серйозним і може призвести до госпіталізації, інвалідності або навіть смерті»

Д-р Нікітта Канані, лондонська лікарка загальної практики і медична директорка NHS по первинної допомоги, заявила:

«Мої колеги з NHS по всій Англії працюють наполегливіше, ніж будь-коли, щоб підготуватися до зими, включаючи розширення та адаптацію послуг, щоб люди могли безпечно і зручно отримувати необхідну допомогу і вакцинацію»

Читайте ще: Парагрип у дітей: сучасні можливості профілактики та лікування вірусної інфекції

Нагадаємо, світові виробники випустили рекордну кількість доз вакцин від грипу. Уряди різних країн сподіваються, що масова вакцинація допоможе зберегти місця в лікарнях, які можуть знадобитися під час чергового спалаху COVID-19.