В Тонга зарегистрирован первый случай коронавируса 

У Тонга зареєстровано перший випадок коронавірусу

Острівна держава Тихого океану Тонга підтвердила про перший випадок захворювання на коронавірус з початку пандемії. Тепер місцеві жителі поспішають зробити щеплення

Захворювання було виявлено у повністю вакцинованої людини, яка прибула рейсом із Нової Зеландії, повідомляє bbc. У зв’язку з цим прем’єр-міністр Тонга Похіва Ту’і’онетоа попереджає мешканців головного острова Тонгатапу про можливу ізоляцію. Тонга була однією з останніх країн, де не фіксувалося захворювання на COVID-19. В острівній державі, розташованій на північному сході від Нової Зеландії, проживає понад 100 тис. осіб.

У країні повністю вакцинована лише третина населення. Однак після появи першого випадку зараження, тисячі людей вишикувалися у черги до центрів вакцинації, щоб зробити щеплення. Інфікованого пасажира виявили серед 215 людей, які летіли на батьківщину з новозеландського Крайстчерча. На борту були також члени олімпійської збірної Тонга, які застрягли в Новій Зеландії після Олімпійських ігор Токіо.

Читайте також: Які у нас є можливості для боротьби з вірусами ГРВІ?

За заявою міністерства охорони здоров’я Нової Зеландії перед вильотом у хворого був негативний тест. Як зазначає виконавчий директор міністерства охорони здоров’я Тонга Сіале Акауола, інфікований тонганець отримав другу дозу вакцини в середині жовтня. При цьому стан хворого задовільний.

За даними університету Джона Хопкінса, з початку пандемії у світі було зареєстровано понад 246 мільйонів випадків зараження коронавірусом та близько 5 мільйонів смертей, пов’язаних із COVID-19.

Вірус ще не потрапив на деякі острівні держави в Тихому океані, наприклад, Тувалу. Такі країни, як Північна Корея та Туркменістан, також ще не повідомляли про будь-які випадки зараження, хоча експерти вважають, що вірус там присутній, навіть якщо це офіційно не підтверджено.