В Индии сделан миллиардный укол от COVID-19

В Індії зроблено мільярдне щеплення від COVID-19

У рамках боротьби з руйнівним сплеском захворюваності на COVID-19, в Індії інтенсивними темпами триває процес вакцинації. Кількість зроблених щеплень перевалила за мільярд

Прем’єр-міністр країни Нарендра Моді назвав це подвигом і тріумфом індійської науки, хоча владі насилу вдається стримувати нову хвилю пандемії, повідомляє medicalxpress. За офіційними даними, три чверті дорослого населення 1,3-мільярдної країни отримали одне щеплення, а 30% – повністю вакциновані. Однак сотні мільйонів індусів молодше 18 років складають 40% населення і ще не щеплені. У результаті першої хвилі від коронавірусу в Індії померло більш як 200 тисяч чоловік. Тоді хворіли сотні тисяч людей новим варіантом Дельта, а лікарні та крематорії були перевантажені.

Сьогодні ситуація інша – кількість захворювань різко скоротилася. Щодня реєструється менше ніж 20 тисяч випадків інфікування. Нещодавно у Мумбаї, одному з найбільш постраждалих міст, вперше з початку пандемії не було зареєстровано жодної смерті від COVID-19.

Читайте ще: Які у нас є можливості для боротьби з вірусами ГРВІ?

Відзначаючи знаменну мільярдну дозу вакцини, в країні вшанували пам’ять медиків, які не пережили пандемію. Сусідні країни Бутан і Шрі-Ланка привітали Індію з такою подією, а представник Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй в Індії Ясмін Алі Хак назвав це «величезним досягненням».

Більше щеплень було зроблено тільки в Китаї, там ввели понад 2,3 мільярда доз. Попри дефіцит, який змусив найбільшого у світі виробника вакцин призупинити експорт на кілька місяців, Індія зробила мільярд щеплень всього за 279 днів (приблизно дев’ять місяців). Індія посідає друге місце в світі за кількістю хворих: 34 мільйони. І третє за смертністю (452 тисячі), після США і Бразилії. Але експерти запевняють, що це занижені цифри і за оцінками деяких досліджень, реальні втрати Індії можуть бути в десять разів вище.