От формы вирусных частиц может зависеть тяжесть респираторно-синцитиального вируса

Від форми вірусних частинок може залежати важкість перебігу респіраторно-синцитіального вірусу

Вчені Вашингтонського університету в Сент-Луїсі визначили зв’язок між виглядом вірусних частинок і наслідками RSV

Вчені розробили флуоресцентну систему, за допомогою якої виявили, що віруси, які продукуються під час інфікування RSV, змінюють форму – перетворюються з довгих стрижневих частинок в більш округлі – і від цього залежить чи активуються білки комплементу, чи ні.

Для того, щоб віруси RSV заразили клітину, мембрани повинні злитися разом під дією білка F. Антитіла, які зв’язуються з білком F, можуть запобігти зараженню вірусом клітин.

«Ми виявили, що, коли RSV змінює форму з паличок на сфери, білок F теж має тенденцію змінювати форму. В кінцевому підсумку ми отримуємо ситуацію, коли вірусні частинки, що активують систему комплементу, часто мають неправильну форму F на своїй поверхні. Це може дати вказівку імунній системі переслідувати не ту мету », – сказав Майкл Д. Вахі, біомедичний інженер при Вашингтонському університеті в Сент-Луїсі, повідомляє Мedical Хpress.

Читайте ще: ГРВІ та постковідний синдром: особливості перебігу захворювання

Біофізичні властивості вірусу, включаючи його розмір і форму, мають значення з точки зору того, як він розпізнається імунною системою, і вони можуть бути важливі при розробці потенційних методів лікування або вакцин.