В Україні від грипу зробили щеплення більше 196 тисяч осіб

Протягом минулого тижня, що завершився 2 травня, на ГРВІ захворіли 169 869 людей

Інтенсивний показник захворюваності наразі нижче епідемічного порога, повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ.

Низький рівень активності зберігається в 17 областях України та місті Київ. У решті областей зареєстровано епідемічну активність різної інтенсивності. Так, у Житомирський, Кіровоградській і Тернопільській областях інтенсивні показники захворюваності на ГРВІ перевищили епідемічний поріг на 1,1–14,0%, що відповідає середньому рівню інтенсивності епідемічного процесу. У Донецькій, Луганській, Волинській та Черкаській областях перевищення епідпорогу свідчить про високий рівень інтенсивності.

За результатами вірусологічних досліджень зразків матеріалів визначено віруси респіраторної групи інфекцій (SARS-CoV-2, коронавiруси типу OC-43, парагрип, бокавіруси, риновіруси, метапневмовіруси).

З початку сезону зареєстровано 1 946 пацієнтів із грипоподібним захворюванням та 4 749 пацієнтів з тяжкою гострою респіраторною інфекцією, проти грипу вакциновано 196 634 осіб

Читайте ще: Коронавірус вплинув на статистику нинішнього сезону грипу

За даними спільного бюлетеня Всесвітньої організації охорони здоров’я і Європейського центру профілактики та контролю захворювань, активність грипу серед країн-сусідів протягом звітного періоду була на міжсезонному рівні, крім Словаччини, де спостерігали низьку інтенсивність та спорадичне географічне поширення вірусів грипу.