Вакцина від грипу може допомогти в боротьбі з коронавірусом

Вакцина від грипу може допомогти в боротьбі з коронавірусом

Вчені з університетів і наукових центрів Нідерландів і Німеччини з’ясували, що захворюваність на COVID-19 була нижчою серед тих, хто вакцинувався від грипу

Кілька епідеміологічних досліджень підтвердили наявність перехресного захисту між вакцинацією проти грипу і COVID-19.

У великій голландській лікарні вчені виявили, що інфекція SARS-CoV-2 була менш поширена серед співробітників, які раніше отримували вакцинацію проти грипу: відносне зниження ризику на 37% і 49% спостерігалося під час першої та другої хвиль коронавірусу, повідомляє в medrxiv в статті, яка є препринтом і ще не рецензувалася.

Вчені з’ясували, що чотирьохвалентна інактивована вакцина проти грипу посилювала вроджену імунну відповідь проти різних вірусних стимулів і SARS-CoV-2.

Вакцинація проти грипу призвела до транскрипційного репрограмування моноцитів і зменшила системне запалення. Генетичний аналіз показав, що після вакцинації від грипу в клітинах експресувалися гени, які допомагають захиститися від коронавірусу.

Читайте ще: Синдром свистячого дихання у дітей: ГРВІ як одна з причин

У цьому дослідженні аналіз плазми показав, що вакцинація проти грипу знижує рівень системного запалення так само, як і БЦЖ.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.