Вакцина від грипу в цьому сезоні може бути менш ефективною через коронавірус

Вакцина від грипу в цьому сезоні може бути менш ефективною через коронавірус

Останнім часом усі були зосереджені переважно на розробці вакцин від коронавірусу, в той час як імунітет проти вірусу грипу ослаб під час пандемії

Щороку розробляється нова вакцина проти грипу для захисту від декількох штамів вірусу, але за останній рік епіднагляд за грипом знизився, оскільки всі сили були кинуті на боротьбу з Covid, пише Daily Mail. Через карантин у всьому світі було дуже мало випадків зараження грипом, що також призвело до зниження епіднагляду.

У вересні минулого року глобальне генетичне секвенування грипу, за даними виробників вакцин, впало на 94%, а глобальні поставки зразків для епіднагляду за грипом знизилися на 62% в порівнянні з періодом до пандемії.

На думку вчених, які проаналізували ситуацію в Англії, один сценарій подій прогнозує, що передача вірусу грипу, ймовірно, почнеться взимку, а число інфекцій і смертей подвоїться в порівнянні з попередніми роками. У другому сценарії вчені підрахували, що, епідемія, швидше за все, почнеться цього літа, і приблизно в 1,5 рази більше людей помре і потрапить до лікарень. Тобто дітній спалах буде легшим.

Але обмеження на поїздки і відсутність нагляду могли привести до того, що найбільш тривожний штам грипу був пропущений.

Читайте ще: Віруси ГРВІ є тренерами імунної системи людини

Д-р Беверлі Тейлор, голова відділу грипу та наукових досліджень компанії Seqirus, сказала: «Ми побачили досить велике скорочення лабораторій, які надають дані про генетичні послідовності в ВООЗ, і приблизно у вересні минулого року ми побачили зниження на 94% даних про генетичні послідовності, які були внесені в базу даних».

«Ми потенційно можемо побачити невідповідність принаймні для одного з підтипів (грипу). Так що це привід для занепокоєння».

У звіті Академії медичних наук сказано, що число загиблих від грипу в цьому році може бути вдвічі більшим.

З наступного місяця щеплення від грипу буде доступним в Англії для учнів початкової та середньої школи, людям із груп ризику та старшим за 50 років.