Варіант Дельта «змінив рівняння» для досягнення колективного імунітету. Так вважає автор вакцини AstraZeneca. Захворіти можуть і вакциновані…
На парламентській зустрічі у Великобританії сер Ендрю Поллард, професор кафедри педіатричних інфекцій й імунітету Оксфорда, розробник вакцини Oxford/AstraZeneca, сказав, що досягнення колективного імунітету неможливе тепер, із циркуляцією варіанту Дельта.
«Ми тепер точно знаємо, що поточний варіант коронавірусу, Дельта, інфікує вакцинованих людей. І це означає, що всі у будь-який момент зіткнуться з вірусом», – цитує sciencealert.com.
Сер Поллард сказав, що малоймовірно, що колективний імунітет коли-небудь буде досягнуто. Адже наступні варіанти коронавірусу «ймовірно навіть краще поширюватимуться серед вакцинованого населення».
Деякі експерти сподівалися, що з COVID-19 можна буде досягти колективного імунітету, як це сталося з кором. Багато країн досягли колективного імунітету щодо кору, вакцинувавши 95% населення. Це сталося завдяки тому, що людина, яка отримала вакцину від кору, не може поширювати вірус. Але з коронавірусом усе інакше.
Читайте також: Типи коронавірусів. Як на них впливають противірусні препарати
Вакцини від COVID-19 як і раніше виконують первинну функцію: захищають від важкого захворювання. Згідно з даними Центру контролю та профілактики захворювань США вакциновані люди, які заразилися варіантом Дельта, мають у 25 разів менше шансів отримати важкий перебіг хвороби або смерті. Переважна більшість вакцинованих хворих перенесуть COVID-19 легко або безсимптомно.
Але з’являється чимдалі більше доказів того, що повністю вакциновані люди все одно можуть переносити варіант Дельта. «У нас немає нічого, що могло б зупинити цю передачу», – каже Ендрю Поллард.
Ізраїль – наочний приклад: кількість випадків COVID-19 упала в країні після вакцинації близько 80% дорослих. Багато хто сподівався, що всі досягли колективного імунітету. Але варіант Дельта після цього викликав новий сплеск пандемічного захворювання в Ізраїлі.