Вчені з’ясували, що грип може впливати на злоякісні пухлини

Вчені з’ясували, що грип може впливати на злоякісні пухлини

Вчені запропонували використовувати вакцину від грипу в якості додаткової протипухлинної терапії

Вчені виявили, що вакцинація зупиняє ріст пухлини. Дослідники ввели модельним мишам клітини меланоми в легені, а коли ті прижилися, заразили мишей на грип. Під дією інфекції кількість пухлинних вогнищ знизилося вдвічі. Потім вони відібрали історії хвороб більше 30 тисяч пацієнтів з раком легенів. Виявилося, що серед тих, хто хоча б один раз під час хвороби хворів на грип, виживання було на кілька відсотків краще в порівнянні з тими, хто на грип не хворів.

Дослідники спробували повторити той же експеримент, але зі шкірою мишей. Однак сам по собі вірус грипу не вплинув на пухлини. Тоді вчені замість вірусу спробували використовувати вірусну вакцину – в результаті цього пухлини зменшувалися в три рази. Робота опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Вчені перевірили, чи здатна дія вакцини поширюватися в межах тканини. Для цього вони «заразили» меланомою лише одну з двох легень мишей, а потім ввели їм вірус в якості вакцини. Зростання пухлини загальмувався в обох легенях – з цього медики зробили висновок, що імунна відповідь посилюється в тканини в цілому, а не тільки в зоні введення вакцини. Нарешті, мишам виростили людську пухлину. І у мишей з людським раком введення вакцини допомагало зупинити зростання пухлини.

Читайте ще: Как уберечься от заражения гриппом в аэропорту и на вокзале

На підставі своїх даних автори роботи зробили висновок, що їх метод можна застосовувати і у людей. Вони підкреслюють, що, на відміну від багатьох інших засобів боротьби з пухлиною, вакцина від грипу найменш небезпечна для організму. У той же час, вакцинація могла б підсилити ефекти інших методів терапії раку, таких як чекпоінт-інгібітори.