Ученые выяснили, что у детей в бедных семьях может ухудшаться память

Вчені з’ясували, що у дітей в бідних сім’ях може погіршуватися пам’ять

Виявляється, стрес і обмеження доступу до ресурсів можуть впливати на важливу частину мозку – гіпокамп

Згідно з результатами дослідження вчених з Університету Торонто, рівень доходу сім’ї пов’язаний з когнітивними здібностями дитини. Дослідники проаналізували дані 700 дітей і молодих людей, визначивши їх словниковий запас і можливості пам’яті, і  співставили ці показники з  доходом сім’ї. Вони також вивчили МРТ учасників, пише Medical Xpress

Дослідники виявили, що більш низький соціально-економічний статус був пов’язаний зі зменшенням розміру переднього гіпокампу. Оскільки в сім’ях з низьким доходом діти часто схильні до стресу і мають низький доступ до ресурсів, це може впливати на їхні когнітивні здібності.

Читати ще: Прямое влияние на вирусы – залог успешного лечения ОРВИ и гриппа

Гіпокамп розташований в скроневій частці мозку. Як частина лімбічної системи, він відіграє життєво важливу роль в навчанні і пам’яті. Попередні дослідження пов’язували соціально-економічний статус і зниження рівня пізнання, але не асоціювали це з гіпокампом.

Дослідники говорять, що це відкриття може бути корисним для дослідників, викладачів і політиків, зацікавлених у зміцненні розумового і когнітивного здоров’я дітей із сімей з низькими доходами.