Ученые заявляют, что 500 видов животных подвержены коронавирусу

Вчені заявляють, що 500 видів тварин схильні до коронавірусу

Дослідники використали дані секвенування та фенотипічні ознаки, щоб передбачити, які з 5400 видів найбільш схильні до зараження та поширення коронавірусу

Дослідники з Інституту екосистемних досліджень Кері в Нью-Йорку розробили модель машинного навчання, яка використовує дані тварини для прогнозування структури її рецепторів ангіостатин-перетворюючого ферменту 2 (ACE2) – первинного молекулярного рецептора SARS-CoV-2, який використовується для проникнення в клітини. Таким чином, команда визначили види, які, швидше за все, будуть сприйнятливими до зараження коронавірусом. Вчені почали це дослідження більш ніж рік тому, повідомляє The-scientist.

Вони зібрали біологічні дані про 5400 видів, починаючи від їхнього розміру і закінчуючи тим, що вони їдять.

Читайте ще: Ціль – не лише легені. Приховані загрози коронавірусу

Використовуючи виявлені ними ознаки та 362 відомі послідовності ACE2, учені створили модель машинного навчання, яка оцінила ймовірну сприйнятливість кожної тварини до зараження та поширення вірусу.

Так, примати зайняли перші місця у списку, так само як і землерийки, лінивці, мурахоїди та ящери. До списку тварин, які потребують спостереження, увійшли собаки та кішки, азіатський чорний ведмідь, сірі вовки, гірські горили та 35 видів кажанів.

Автори кажуть, що їхні результати можуть допомогти визначити пріоритетність видів для тестування та спостереження.