Европа – единственный регион, в котором растет смертность от COVID-19

Європа – єдиний регіон, де зростає смертність від COVID-19

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що за останній тиждень смертність від коронавірусу в Європі зросла на 5%. Це зробило її єдиним регіоном у світі, де побільшало смертей від COVID-19

Водночас кількість підтверджених випадків захворювання у світі підскочила на 6% через Північну та Південну Америку, Європу та Азію.

У щотижневому звіті про пандемію ВООЗ зазначає, що смертність від COVID-19 у всіх частинах світу, окрім Європи, залишається стабільною або місцями йде на спад. Минулого тижня у світі від коронавірусу померло 50 тисяч людей. З 3,3 мільйона зареєстрованих нових випадків захворювання – 2,1 мільйона припадає на Європу, повідомляє medicalxpress.

Сьомий тиждень поспіль захворюваність на COVID-19 продовжує зростати у 61 країні: від Росії до Центральної Азії. Поки 60% жителів Західної Європи повністю щеплені від COVID-19, у східній частині континенту вакциновано лише 30%, і місцева влада всіма способами намагається заохотити людей зробити щеплення.

Читайте також: Ціль – не лише легені. Приховані загрози коронавірусу

За даними ВООЗ, починаючи з липня захворюваність потихеньку знижується в Африці, на Близькому Сході та у Південно-Східній Азії. А ось у Європі зовсім інша ситуація – там реєструється найбільше захворювань, особливо у Росії, Німеччині та Великій Британії. Смертність підскочила у Норвегії на 67%, а в Словаччині – на 38%.

ВООЗ називає Європу епіцентром пандемії, що триває, і прогнозує, що до лютого коронавірус забере ще 500 тисяч життів, якщо на континенті не вживатимуть невідкладних заходів імунізації.

Минулого тижня Австрія запровадила жорсткі обмеження на пересування нещеплених людей. А Нідерланди та низка інших європейських країн знову запровадили ізоляцію, намагаючись таким чином уповільнити поширення інфекції. Щоб уберегти своїх жителів, Великобританія вирішила запровадити бустерні дози для всіх людей віком старше 40 років.