15 жовтня Україна разом з усім світом відзначає День чистих рук. За даними дослідження, на брудних руках «живе» від декількох до сотень мільйонів мікроорганізмів, причому на вологих руках мікробів більше, ніж на сухих. Через немиті руки в організм потрапляють збудники холери, вірусної пневмонії, гепатіту, грипу і ГРВІ. «Брудні руки» є однією з головних причин високої дитячої смертності.
Колишня глава Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун нагадала, як правильно мити руки:
-після повернення з вулиці додому,
-до, під час і після приготування їжі,
-до і після догляду за хворим,
-після кашлю, чхання, видування носа,
-після відвідування туалету,
-після контакту з тваринами.
Для постійного використання вдома фахівці рекомендують віддавати перевагу звичайному милу без антибактеріальних властивостей
Всесвітній день чистих рук відзначається щороку 15 жовтня, починаючи з 2008 року. Ідея цієї дати належить Генеральній Асамблеї ООН спільно з Дитячим фондом ЮНІСЕФ та Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Основна мета щорічного Всесвітнього дня чистих рук, який проходить під девізом «Чисті руки рятують життя» – привернути людей до зміни звичок, показати, як просте миття рук водою з милом допомагає ефективно боротися з численними захворюваннями. У багатьох країнах в День миття рук за допомогою ЗМІ відбуваеться старт загальнонаціональним гігієнічним кампаніям.
Зараз, в період сезону захворювань на грип та ГРВІ в Україні, питання правильного миття рук найбільш актуальний.
Нагадаємо, Центр громадського здоров’я прогнозує, що в цьому сезоні на грип та ГРВІ перехворіє до 6,7 млн українців. Очікуються дві хвилі підйому захворюваності: в грудні і в кінці січня – початку лютого. Але сезон вже розпочато: згідно з останніми даними, респіраторними захворюваннями перехворіли вже тисячі українців.