Дослідження для ранньої діагностики новоутворень – мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія та бронхоскопія – будуть безкоштовними для українців з нового року
Національна служба здоров’я України оплатить лікарням ці послуги за підвищеним тарифом. На це у програмі медичних гарантій, що у повному обсязі запрацюють у 2020 році, виділено близько 1 мільярда гривень Про це повідомила прес-служба НСЗУ.
У НСЗУ уточнили, що на інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень слід обов’язково мати направлення від сімейного лікаря або іншого лікуючого лікаря. Підставою для проведення безоплатних інструментальних досліджень є й вік пацієнта. Мамографія призначається жінці від 40 років та старше, гістероскопія – від 50 років. Езофагогастродуоденоскопія, цистоскопія, бронхоскопія для пацієнтів від 50 років, колоноскопія – від 40 років. Ендоскопія буде кількох видів, зокрема, діагностична, з забором аналізу біопсії та з лікувальною маніпуляцією. Гістологічні обстеження теж входять у вартість, тобто будуть безоплатними для пацієнта. Усі обстеження будуть проводитися із дотриманням стандартів знеболення.
Щоб отримувати кошти за пріоритетним тарифом заклад має відповідати вимогам Національної служби здоров’я України, зокрема, мати сучасну медичну апаратуру. Мамографія має проводитися лише на цифровому мамографі, при ендоскопії слід використовувати лише відеообладнання.
Читайте ще: Активність свинячого грипу підвищилася в Європейському регіоні
Наразі Україна посідає друге місце в Європі за темпами поширення онкозахворювань. За даними Національного канцер-реєстру, щорічно близько 140 тисяч українців дізнаються, що у них рак. Злоякісні новоутворення вражають в Україні кожного четвертого чоловіка і кожну шосту жінку. Щороку від раку помирають більше 65 тисяч українців, 35% з них – люди працездатного віку. Показник смертності при цьому є значно вищим в порівнянні з розвинутими країнами Європи.