Захворюваність на грип та ГРВІ в Україні не знижується

Захворюваність на грип та ГРВІ в Україні не знижується

Протягом минуло тижня на ГРВІ захворіли 247, 5 тисяч людей

Наразі інтенсивний показник захворюваності на 34,8% більше епідемічного порога, розрахованого для України, повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ.

Неепідемічний рівень активності зберігається у Вінницькій, Хмельницькій, Херсонській та Чернівецькій областях. В усіх інших областях України зареєстровано епідемічну активність різної інтенсивності.

За даними дозорного епідемічного нагляду з початку епідемічного сезону лабораторно обстежено 418 осіб з ГПЗ, у 213 випадках отримано позитивні результати на грип та інші віруси респіраторної групи інфекцій, а також 509 пацієнтів із ТГРІ, отримано 47% позитивних результатів

З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 194 675 людей, зокрема 95 тисяч осіб із груп медичного та епідемічного ризиків.

З 28 вересня до 28 березня перехворіло 11,2% населення країни.

У Києві рівень захворюваності на грип та ГРВІ порівняно з минулими тижнем знизився на 2,2%, водночас перевищив епідпоріг на 19,5%.

Читайте ще: Резистентність збудників ГРВІ та способи подолання проблеми

За даними спільного бюлетеня Всесвітньої організації охорони здоров’я і Європейського центру профілактики та контролю захворювань, активність грипу серед країн-сусідів протягом звітного періоду була на міжсезонному рівні.