Звичайне УЗД може виявити перші ознаки аутизму у плода

Звичайне УЗД може виявити перші ознаки аутизму у плода

Нове дослідження показало, що звичайне УЗД у другому триместрі може виявити у плода перші ознаки розладу аутистичного спектру (РАС), стверджують ізраїльські дослідники

Як передає sciencedaily, вчені вивчили дані сотень пренатальних УЗД під час дослідження анатомії плода, проведених серед вагітних жінок. Аномалії були виявлені в серці, нирках та голові у 30% дітей, у яких пізніше розвинувся РАС. Аномалії частіше виявлялися у дівчаток, а важкість аномалій також була пов’язана з подальшою тяжкістю форми РАС.

Керівник дослідження професор Ідан Менаше зазначає: «Лікарі можуть використовувати ці ознаки, що помітні під час звичайного УЗД, для оцінки ймовірності народження дитини з РАС або дитини, яка має більше шансів розвитку цього стану. Наші результати показують, що певні типи РАС, серед яких аномалії інших органів, починаються і можуть бути виявлені в утробі матері».

Попереднє дослідження вчених довело, що рання діагностика та лікування підвищують соціальні здібності дітей утричі. А пренатальна діагностика означає, що курс лікування може розпочатися прямо з народження замість очікування до 2-3 років, а інколи й пізніше.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.