Антитіла після COVID-19 можуть атакувати здорові клітини: вчені

Антитіла після COVID-19 можуть атакувати здорові клітини: вчені

Реакції відрізняються залежно від статі та важкості захворювання

Вчені з Інституту серця в Лос-Анджелесі з’ясували, що антитіла у хворих на COVID-19 можуть нашкодити здоровим клітинам. Результати дослідження опубліковано у Journal of Translational Medicine.

У новому дослідженні вчені оцінили реактивність аутоантитіл (ААТ) до 91 аутоантигену, раніше пов’язаного з низкою класичних аутоімунних захворювань, у когорті зі 177 учасників (65% жінок, 35% чоловіків, середній вік 35 років) з підтвердженими ознаками попереднього ГРВІ. Дані порівнювалися з 53 здоровими людьми з контрольної групи до пандемії (49% жінок, 51% чоловіків).

Так, у 177 учасників, які перенесли коронавірус, протягом півроку з’явилися стійкі антитіла, які могли спричинити хронічні запалення, пошкодження суглобів, шкіри та нервової системи.

Серед людей, у яких COVID-19 пройшов безсимптомно, реакція антитіл сильніше виявлялася у жінок, а з більш серйозними симптомами – у чоловіків.

Відповідно до цих висновків встановлено, що звичайні маркери запалення значніше підвищені у чоловіків порівняно з жінками, які були госпіталізовані з приводу COVID-19. Відповідно, чоловіки мали більш високу реактивність ААТ після поправки на вік.

Подальше розуміння природи тригерної активації антитіл у чоловіків і жінок, що зазнали впливу SARS-CoV-2, матиме важливе значення для розробки ефективних втручань проти імуноопосередкованих наслідків COVID-19.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.