Бразилія забракувала російську вакцину Sputnik V

Бразилія забракувала російську вакцину Sputnik V

В РФ розраховували продати бразильцям 150 млн доз препарату

Національне агентство з санітарного нагляду Бразилії (Anvisa) відмовилося схвалити екстрене використання російської вакцини Sputnik V, повідомляє портал iviche.com

Раніше бразильська компанія Uniao Quimica повідомляла, що сподівається розпочати виробництво російської вакцини від COVID-19 з 15 січня цього року. У свою чергу, Російська Федерація заявляла про намір поставити до Бразилії в 2020 році 150 млн доз Sputnik V.

Однак агентство визнало, що вакцина «не відповідає державним критеріям» і повернуло Uniao Quimica запит на дозвіл використання препарату.

«Запит був повернений компанії через невідповідність мінімальним критеріям, зокрема через відсутність дозволу на проведення клінічних випробувань третьої фази, а також проблем, пов’язаних з належною виробничою практикою», – заявили в Національному агентстві.

Читати також:  Два в одном: коронавирус и грипп «работают» в паре

В заяві регулятора також йде мова про те, що для схвалення вакцини недостатньо запиту на проведення третьої фази клінічних випробувань, а «необхідно, щоб такі дослідження проводилися в країні». Документи мають також включати гарантії безпеки та ефективності випробувань Sputnik V в Бразилії.