Чи достатньо двох хвилин для чищення зубів

Чи достатньо двох хвилин для чищення зубів

Багато хто чув пораду чистити зуби двічі на день і дві хвилини. Хтось вкладається за хвилину, а деяким навіть двохвилинного чищення може бути недостатньо

Стоматологи почали рекомендувати чистити зуби м’якою зубною щіткою протягом двох хвилин у 1970-х роках минулого століття. Проте сьогоднішній консенсус ґрунтується на дослідженнях 1990-х років, у яких вивчалися час, методи чищення та тип зубної щітки. Вони показали, що дві хвилини чищення зубів призвели до хорошого (але не відмінного) очищення від нальоту, пише medicalxpress. Відомо, що чим більше зубного нальоту прибрати, тим здоровішою буде ротова порожнина. Коли людина чистить зуби, робить це з метою видалення мікробів (тобто зубного нальоту) з поверхні зубів. Цей наліт є скупченням бактерій, грибків і вірусів, які живуть як мікробна біоплівка. Вона дуже липка і видалити її можна лише щіткою.

Сприяють зростанню мікробів будь-які шорсткі поверхні зуба (наприклад, від пломб), неможливість дістати щіткою певних ділянок чи наявність скоб. Фактично, біоплівка починає рости на зубах за кілька годин після чищення, тому стоматологи і радять чистити зуби двічі на день.

Якщо не чистити зуби належним чином, це може призвести до утворення сильного зубного нальоту і в підсумку призведе до запалення і такого стану, як гінгівіт або карієсу. Запалення зазвичай протікає безболісно, але про нього може свідчити кровотеча ясен та неприємний запах з рота.

Читайте також: ГРВІ: симптоми, лікування та профілактика

Якщо витрачати більше часу на чищення (до чотирьох хвилин) – зуби стануть чистішими. Збільшення часу означає, що чистка ефективніша і дістає всі важкодоступні місця. Водночас слід уникати жорсткого чищення абразивними пастами та щітками, оскільки це може пошкодити зуби та ясна. Чистити зуби потрібно з невеликим зусиллям, щоб не дряпати тверді та м’які тканини. Наприклад, у любителів газованих напоїв часто пошкоджені поверхні і слабкі зуби. Їм не можна використовувати абразивні зубні пасти та тверду щетину. Чищення міжзубних проміжків за допомогою нитки або міжзубних щіток зменшує ризик розвитку карієсу та гінгівіту.

Виходить, що важливіше не те скільки часу витрачається на чистку зубів, а правильність техніки та засобів. Чищення зубів довше двох хвилин також видалить більше нальоту із зубів та призведе до покращення стану здоров’я порожнини рота.