В мире фиксируют первые случаи смертей из-за гриппа

У світі фіксують перші випадки смертей через грип

Загалом поширення грипу знаходиться на міжсезонному рівні

Згідно з даними спостереження за смертністю NCHS у США, 16,5% смертей, що відбулися протягом тижня, що закінчився 23 жовтня (42-й тиждень), були викликані пневмонією, грипом та/або COVID-19. Цей відсоток перевищує епідемічний поріг на 5,9%. Серед 2994 випадків смертей, зареєстрованих на 42-му тижні, у 2188 випадках COVID-19 було зазначено у свідоцтві про смерть як основну причину, а чотири випадки зафіксовано внаслідок грипу.

Усього 228 пацієнтів було госпіталізовано з грипом на звітному тижні, повідомляє CDC.

Читайте ще: Поліорганний вплив COVID-19 на дитячий організм: ризики ураження

Тим часом у Хорватії та Киргизстані минулого тижня спостерігалася рання активність грипу, пов’язана з циркуляцією A(H3).

За даними спільного бюлетеня Всесвітньої організації охорони здоров’я та Європейського центру профілактики та контролю захворювань, активність грипу серед країн-сусідів України протягом звітного періоду була на міжсезонному рівні. У Росії та Молдові зафіксовано спорадичне географічне поширення грипу.

В Україні не повідомлялося про випадки грипу, але зафіксовано 133 випадки грипоподібного захворювання (ГПЗ) та 284 випадки тяжкої гострої респіраторної інфекції.