Чи можна уникнути вакцинації, якщо строго дотримуватися здорового способу життя

Чи можна уникнути вакцинації, якщо строго дотримуватися здорового способу життя

Здоровий спосіб життя передбачає активність і заняття спортом, дотримання «чистого» харчування, тобто з мінімальною кількістю цукру. Наскільки ефективні можуть бути ці методи в боротьбі з COVID-19? 

Вчений-дослідник Річард Блумер займається вивченням харчування 20 років, пише medicalxpress. На його думку, хоча правильне харчування позитивно впливає на імунну систему, нерозумно очікувати, що це захистить від небезпечного вірусу. Його лабораторна група провела дослідження веганскої дієти – 43 добровольцям дозволялося їсти скільки завгодно рослинної їжі, при цьому пити тільки воду протягом 21 дня. Результати показали поліпшення багатьох показників, пов’язаних з кардіо-метаболічним здоров’ям (холестерином, тиском, інсуліном і С-реактивним білком).

Після було проведено ще кілька досліджень на тему харчування. Результати ясно показали можливість їжі добре впливати на здоров’я. Для багатьох людей зміни у харчуванні призводить до такого поліпшення показників холестерину і глюкози, що лікарі іноді можуть зменшити або скасувати прийом відповідних ліків. Це говорить про те, що в деяких випадках правильної програми харчування достатньо, щоб вирішити деякі проблеми організму.

«Я вважаю, що зміцнення імунної системи людини з метою боротьби з COVID-19 та іншими вірусними інфекціями має велике значення. І дані говорять, що насичений поживними речовинами раціон, регулярні вправи і повноцінний сон сприяють оптимальній імунній роботі. Наприклад, одне дослідження за участі медичних працівників, які заразилися COVID-19, показало, що ті, хто дотримувався рослинної або пескатаріанскої дієти, мали на 73% і 59% менше ймовірності перехворіти помірно або важко, – каже Блумер. – Але харчування є лише одним з багатьох важливих чинників, які мають значення: вміння справлятися зі стресом, вживання харчових добавок, фізичне дистанціювання і носіння масок. Все це – набір інструментів для боротьби з COVID-19, а не заміна вакцин, що рятують життя».

Читайте ще: Як харчуватися, аби підвищити імунітет

Не потрібно чекати, що певні продукти або сприятливе середовище виконають роботу вакцини. Здоровий спосіб життя не замінить жодне щеплення. «Розмірковуючи, чи слід вводити вакцину COVID-19 чи ні, потрібно враховувати, що всі ліки мають побічні ефекти. Навіть такі нешкідливі, як аспірин. Гормональною контрацепцією в США користуються мільйони жінок – від неї ж відбувається 300-400 смертей щорічно. Те ж стосується і косметичної хірургії, ін’єкцій ботокса та інших планових процедур. Люди погоджуються на них, з огляду на низькі ризики. У випадках з вакцинами COVID-19, ризик серйозних ускладнень або смерті від коронавірусу перевищує малу ймовірність серйозних побічних ефектів вакцини», – пояснює Блумер.

Ніякий здоровий спосіб життя не забезпечить повного захисту від COVID-19. Вакцини теж не ідеальні. Хоча іноді виникають проривні захворювання, щеплення забезпечує надійний захист від важкої форми і смерті.

«Я закликаю людей робити все, що в їхніх силах для поліпшення здоров’я і гарного функціонування імунної системи. Люди повинні приймати рішення на основі новітніх наукових досягнень, які постійно розвиваються, а не на емоціях і дезінформації», – вважає Блумер.