COVID-19 дети переносят легче, чем грипп

COVID-19 діти переносять легше, ніж грип

Аналіз медичних карток дітей, госпіталізованих у Туреччині через коронавірус та грип, показав, що COVID-19 у них протікав легше, аніж грип

Кілька досліджень вже довели, що у дітей COVID-19 протікає легше, ніж у дорослих. Однак рідко, але у дітей, які одужали, розвивався мультисистемний запальний синдром (MIS-C), пише news-medical. Як і грип, COVID-19 має схожі симптоми: кашель, жар і біль у горлі. У здорових дітей хвороба зазвичай триває кілька днів і більшість швидко одужують. Але для маленьких дітей і дітей, які мають супутні захворювання, хвороба може виявитися фатальною. Турецькі дослідники з Медичної школи університету Діклі порівняли перебіг грипу та COVID-19 у дітей, щоб визначити, чи є між ними якісь відмінності.

У дослідження потрапили 175 дітей віком до 18 років, у яких був COVID-19. Вони були госпіталізовані в лікарні з березня по листопад 2020 року. У дослідження також увійшли 69 госпіталізованих дітей, яким був поставлений діагноз грипу A або B. Вчені проаналізували їхні медичні карти.

Діти проводили в лікарні від 2 до 14 днів. Двоє з COVID-19 померли, троє потребували інтенсивної терапії. З дітей, госпіталізованих з грипом, 89% мали грип типу А і 41% потребували інтенсивної терапії. У цій групі померло семеро пацієнтів – жодному з них ніколи не робили щеплень від грипу.

Читайте ще: Ковід змінив аудиторію: нині він вкрай небезпечний для дітей

Проаналізувавши дані, команда виявила, що пацієнти з грипом частіше затримувалися у лікарні, потребували інтенсивної терапії та штучної вентиляції легенів, а також мали більш високу смертність у порівнянні з пацієнтами з COVID-19. Рівень вживання стероїдів і кисню також був вище у дітей, госпіталізованих з грипом. У пацієнтів з COVID-19 спостерігалися більш низькі показники лихоманки, кашлю, болю в горлі та інших симптомів. Це вказує на більш легку симптоматичну інфекцію у порівнянні з грипом.

У дітей, госпіталізованих з грипом, був більш низький рівень еритроцитів і високий лейкоцитів і нейтрофілів, ніж у дітей з COVID-19. Інші біохімічні параметри – С-реактивний білок, прокальцитонін і лактатдегідрогеназа (ЛДГ) – були набагато вище у дітей з грипом. Рівні цих біохімічних речовин підвищуються тільки при важкій формі COVID-19.

У цілому дослідження показало, що COVID-19 протікає у дітей легше, ніж грип. З огляду на ймовірність того, що COVID-19 стане постійним, як грип, результати дослідження дають попередню ідею для диференціації цих двох захворювань, що мають схожі клінічні і лабораторні особливості.