COVID-19 діти переносять легше, ніж грип

COVID-19 діти переносять легше, ніж грип

Аналіз медичних карток дітей, госпіталізованих у Туреччині через коронавірус та грип, показав, що COVID-19 у них протікав легше, аніж грип

Кілька досліджень вже довели, що у дітей COVID-19 протікає легше, ніж у дорослих. Однак рідко, але у дітей, які одужали, розвивався мультисистемний запальний синдром (MIS-C), пише news-medical. Як і грип, COVID-19 має схожі симптоми: кашель, жар і біль у горлі. У здорових дітей хвороба зазвичай триває кілька днів і більшість швидко одужують. Але для маленьких дітей і дітей, які мають супутні захворювання, хвороба може виявитися фатальною. Турецькі дослідники з Медичної школи університету Діклі порівняли перебіг грипу та COVID-19 у дітей, щоб визначити, чи є між ними якісь відмінності.

У дослідження потрапили 175 дітей віком до 18 років, у яких був COVID-19. Вони були госпіталізовані в лікарні з березня по листопад 2020 року. У дослідження також увійшли 69 госпіталізованих дітей, яким був поставлений діагноз грипу A або B. Вчені проаналізували їхні медичні карти.

Діти проводили в лікарні від 2 до 14 днів. Двоє з COVID-19 померли, троє потребували інтенсивної терапії. З дітей, госпіталізованих з грипом, 89% мали грип типу А і 41% потребували інтенсивної терапії. У цій групі померло семеро пацієнтів – жодному з них ніколи не робили щеплень від грипу.

Читайте ще: Ковід змінив аудиторію: нині він вкрай небезпечний для дітей

Проаналізувавши дані, команда виявила, що пацієнти з грипом частіше затримувалися у лікарні, потребували інтенсивної терапії та штучної вентиляції легенів, а також мали більш високу смертність у порівнянні з пацієнтами з COVID-19. Рівень вживання стероїдів і кисню також був вище у дітей, госпіталізованих з грипом. У пацієнтів з COVID-19 спостерігалися більш низькі показники лихоманки, кашлю, болю в горлі та інших симптомів. Це вказує на більш легку симптоматичну інфекцію у порівнянні з грипом.

У дітей, госпіталізованих з грипом, був більш низький рівень еритроцитів і високий лейкоцитів і нейтрофілів, ніж у дітей з COVID-19. Інші біохімічні параметри – С-реактивний білок, прокальцитонін і лактатдегідрогеназа (ЛДГ) – були набагато вище у дітей з грипом. Рівні цих біохімічних речовин підвищуються тільки при важкій формі COVID-19.

У цілому дослідження показало, що COVID-19 протікає у дітей легше, ніж грип. З огляду на ймовірність того, що COVID-19 стане постійним, як грип, результати дослідження дають попередню ідею для диференціації цих двох захворювань, що мають схожі клінічні і лабораторні особливості.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.