ГРВІ атакує: на минулому тижні зафіксували 182 тисячі захворілих

ГРВІ атакує: на минулому тижні зафіксували 182 тисячі захворілих

Пік захворюваності на грип та ГРВІ буде в жовтні-листопаді, повідомляють у МОЗ

В країні фіксують зростання захворюваності на ГРВі. Циркуляція грипу не відмічається, але реєструються інші респіраторні віруси. Офіційно сезон грипу та ГРВІ стартує з жовтня.

«У Європі вже є грип, визначаються віруси групи В. За минулий тиждень в Україні на ГРВІ захворіло близько 182 тис осіб, це більш ніж на 50% більше ніж на попередньому тижні. Надалі захворюваність буде лише зростати»,- розповіла завідувачка відділу організації епіднагляду Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) Оксана Кошалко під час пресконференції.

За її словами, минулого року у цей час захворюваність також зростала, але не такими інтенсивними темпами. Вона радить не зволікати з вакцинацію від грипу, адже якщо зараз його немає, «це не означає, що він не з’явиться через тиждень або два».  

Читайте ще: Від запалення до хвороби й депресії: коли імунна система підпорядковує собі мозок

У свою чергу завідувач відділу імунізації ЦГЗ Олександр Заїка наголосив, що цього року в Україні буде доступно близько 1 млн вакцин від грипу, а це більше, ніж минулоріч. Він радить вакцинуватися від грипу у жовтні-листопаді, але вакцину можна зробити і протягом усього епідсезону. 

Між щепленням від коронавірусу та грипу необхідно робити перерву не менше ніж два тижні.