Грип може виявитися смертельним, якщо вступить в дію стрептококова пневмонія

Грип може виявитися смертельним, якщо вступить в дію стрептококова пневмонія

Стрептококова пневмонія приєднується до вмираючих клітин легенів, погіршуючи вторинну інфекцію після грипу

Дослідники знайшли ще одну причину тяжкості подвійної інфекції, визначивши новий отруйний механізм на поверхні протеїну бактерії, що викликає пневмонію S. Pneumoniae, повідомляє Science Daily.

Цей новий механізм не був раніше помічений, оскільки він підсилює бактеріальне прикріплення тільки до мертвих або вмираючих клітин легеневого епітелію, а не до живих. Раніше дослідники використовували здорові шари клітин легенів для пошуку бактерій, які приєдналися і сприяють інфекції. Знищення вірусом легеневих клітин при грипі, як виявилося, було стадією приєднання S. pneumoniae до повітроносних шляхів, що посилювало хворобу і пневмонію.

Дослідження було очолене професорами Карлосом Оріуела і Девідом Брайлсом з університету Алабами. Їх результати дають ще одне пояснення, як грип А з подальшою інфекцією S. pneumoniae викликає важку пневмонію і високу смертність. Механізм також вказує на можливе поліпшення лікування хвороби і вакцинації.

Читайте ще: Необхідність застосування противірусних препаратів під час ГРВІ

Історичний приклад смертельної синергії інфекції грипу з подальшою інфекцією S. pneumoniae знайдений в збережених зразках легенів з часів пандемії іспанського грипу в 1918 році, який убив 40-50 млн людей.