Медики могут спрогнозировать, умрет ли человек с коронавирусом в ближайшие 52 часа

Медики можуть спрогнозувати, чи помре людина з коронавірусом в найближчі 52 години

За результатами ЕКГ можна визначити, на скільки стан людини критичний

У деяких пацієнтів, інфікованих SARS-CoV-2, локальна реплікація вірусу прогресує до системного запального синдрому. Повідомлялося про пошкодження міокарда, але патофізіологічний механізм не був чітко визначений. Аналогічним чином було мало повідомлень про докази прямого пошкодження міокарда на електрокардіограмі (ЕКГ), незважаючи на те, що пошкодження міокарда відбулося у 33,7% госпіталізованих пацієнтів.

Дослідники виявили, що зміни електричної активності серця можуть допомогти передбачити, які пацієнти з Covid-19 з більшою ймовірністю помруть протягом декількох днів.

Нове ретроспективне когортне дослідження включило дорослих пацієнтів з COVID-19, що потрапили до лікарні Mount Sinai (Нью-Йорк) в період з 7 березня по 12 квітня 2020 г. З 1 354 пацієнтів з COVID-19, які пройшли обстеження з використанням електронних медичних карт з 7 березня 2020 року по 12 квітня 2020 року, 800 пацієнтів були госпіталізовані. Про це повідомляє American journal of cardiology.

Дослідження показало, що в 74% випадків зменшення інтервалу хвилі QRS призвело до погіршення стану пацієнта. Ці критерії отримали назву LoQRS. Середній час до смерті з моменту першого читання LoQRS склав 52 години.

Читайте ще: Часті ГРВІ у дитини і сухість слизових дихальних шляхів: чи є взаємозв’язок?

Це відкриття може служити прагматичним інструментом прогнозування, що відображає як розвиваються клінічні зміни під час госпіталізації.