Одна з трьох вакцин від грипу вже пройшла український держконтроль якості

Одна з трьох вакцин від грипу вже пройшла український держконтроль якості

В Україні в цьому році будуть доступні три вакцини від грипу

Станом на 20 вересня державний контроль якості пройшла одна вакцина від грипу: чотирьохвалентна інактивована корейського виробництва. Орієнтовно в Україну ввезуть 200 000 доз цієї вакцини, повідомляє МОЗ України. Наразі видано позитивні висновки про відповідність вимогам державних і міжнародних стандартів на 60 600 доз вакцини (серії Q60221047 та Q60221048).

Ще дві вакцини виробництва Франції та Нідерландів перебувають на лабораторному контролі якості. Висновок щодо їх відповідності очікується 3 жовтня.

Передбачається, що цього сезону в Україну буде ввезено 1,25 млн доз вакцини. Залежно від попиту, їхня кількість може змінюватися.

Читайте ще: ГРВІ атакує: на минулому тижні зафіксували 182 тисячі захворілих

За прогнозами, в Україні в цьому сезоні циркулюватимуть чотири штами вірусу грипу. Два віруси належать до типу А: H1N1 (Вікторія) та H3N2 (Камбоджа). А ще два віруси відносять до типу В: Вашингтон та Пхукет. Саме ці штами увійшли до складу вакцин проти грипу, які будуть використовувати в цьому епідсезоні.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.