Похмілля: приборкати і перемогти, або що робити, щоб вранці не було зле

Похмілля: приборкати і перемогти, або що робити, щоб вранці не було зле

Як позбутися похмілля: аптечні засоби та народні рецепти

Веселий вечір в колі друзів з великою кількістю їжі та алкогольних напоїв може обернутися зранку головним болем, нудотою та безсиллям. Усе це, а також зневоднення, пригнічений настрій, гіркота у роті, збої роботи ШКТ є проявами отруєння організму етиловим спиртом. Симптоми похмілля можуть залежати від кількості та якості спиртного і продуктів, які вживались разом із ним, а також від загального стану здоров’я людини, яка страждає від неприємних відчуттів.

Чому виникає похмілля: як випити, але не перепити

За статистикою, впродовж 2005–2021 років алкогольна інтоксикація вбила 81 447 українців. Основними причинами смерті було передозування спиртними напоями, а також отруєння сурогатним алкоголем. 80% смертей від алкоголю припадає на чоловіків.

Не секрет, що гостра алкогольна інтоксикація може призвести до непоправних наслідків, а от «важку голову» зранку зроблять навіть декілька алкогольних коктейлів. Адже алкоголь у надмірній кількості перетворюється на шкідливу речовину, яка й спричинює отруєння. Токсини від алкоголю впливають на весь організм, викликаючи стан похмілля, який може тривати добу і проявлятися:

– нудотою,

– спрагою,

– ознобом,

– сильним серцебиттям,

– головним болем,

– болями у шлунку,

– апатією та знесиленням.

До речі, у людей різна переносимість алкоголю. Це, зокрема, зумовлено генетично. Також на швидкість сп’яніння та важкість похмілля впливають втома, наявність захворювань печінки, вік, тютюнопаління під час вживання алкоголю.  Рівень алкоголю в крові також залежить від будови тіла. Зокрема, людина, у якої більше жирової тканини, матиме вищий показник алкоголю в крові, порівняно з м’язистою людиною при однаковій кількості випитого. На швидкість сп’яніння також впливає закуска. Легка їжа у достатній кількості сповільнює цей процес, а от жирна – ще більше перевантажує печінку.

Цікавим є той факт, що спиртні напої, які містять цукор, стимулятори смаку, барвники гірше впливають на організм, ніж чиста горілка. Також доведено, що люди, які регулярно п’ють, краще переносять алкоголь та мають м’якіше похмілля, ніж ті, хто вживає алкоголь лише на свята.

Як позбутися похмілля домашніми методами

Основне правило, яке вбереже від важкого похмілля – це менше пити. Також має значення швидкість вживання алкоголю: важливо «розтягувати задоволення», не знижувати градус і не мішати різні види алкогольних напоїв. Щоб пити, але не п’яніти, дехто радить вживати вершкове масло чи активоване вугілля за кілька годин до застілля або випити склянку молока перед самим святкуванням. Не варто вживати алкоголь натщесерце.

Але, якщо вберегтись від негативних наслідків веселого вечора не вдалося, і вранці ви відчули усі «радощі» перепиття, похмелятися не варто — може стати ще гірше. Краще за все пити багато чистої негазованої води — вона здатна вивести з організму всі токсини.

Полегшити стан при похміллі також допоможуть:

– узвар,

– квашені яблука,

– солоні огірки,

– розсіл (без оцту),

– бульйон,

– не круто зварене яйце чи яєчня (у яйці багато корисних для печінки амінокислот),

– контрастний, але не гарячий душ,

– прогулянка на свіжому повітрі.

При цьому краще відмовитися від кави чи міцного чаю. Вони мають сечогінну дію і зневоднюють організм, а також можуть створити додаткове навантаження на серце. Тож, краще надати перевагу трав’яним чаям.

Після важкого похмілля варто на декілька тижнів взагалі відмовитись від алкоголю і посидіти на дієті, але спеціалісти не радять вводити радикальну жорстку дієту, це лише погіршить ситуацію.

Препарати від похмілля: що випити, аби стало легше

Якщо нудить, варто прийняти препарати від нудоти, болить голова та ломить тіло – знеболювальні засоби. Сорбенти (активоване вугілля, сорбекс, ентеросгель) допоможуть вивести токсини. Після цього краще півтори години нічого не пити і не їсти.

Детоксикуючу дію на організм має також дієтична добавка ВІТАРГІН. Аргінін – амінокислота, яку вона містить, посилює детоксикацію печінки, нормалізує мікроциркуляцію в ній, насичує її киснем, а також знижує утворення шкідливих для клітин печінки вільних радикалів. Друга складова – бетаїн – знімає запалення, зменшує вміст гомоцистеїну, мінімізує тромбоутворення.

Іони цитрату, що містяться у ВІТАРГІНі, сприяють процесу травлення, усувають нудоту, відчуття важкості в шлунку, метеоризм.

Засіб показаний при алкогольному отруєнні, для усунення наслідків похмілля.

У важких випадках  після надмірного вживання алкоголю можна «прокапатися». Крапельниця для очищення крові зазвичай містить вітаміни, глюкозу, препарати для зміцнення серця, гепатопротектори, антиоксиданти, заспокійливі, сорбенти. Ця процедура має проходити виключно під пильним наглядом лікаря.

Якщо ви не плануєте відмовлятися від алкоголю, оберіть «свій» напій та свою дозу. Так ви зможете гарно провести час без наслідків для здоров’я.