Простые меры снизят риск развития длительного COVID-19

Прості заходи знизять ризик розвитку тривалого COVID-19

Повна вакцинація вдвічі знижує ризик розвитку тривалих симптомів захворювання COVID-19, стверджує британське дослідження, проведене за допомогою програми ZOE COVID, яка відстежує симптоми хвороби

У дослідженні аналізувалися дані з грудня 2020 р. по липень 2021 р., коли у Великобританії домінував варіант альфа і тільки починалася хвиля дельти. Результати показали, що хворі на коронавірус вакциновані люди на 47% рідше страждали від симптомів COVID-19, які могли тривати понад 28 днів. Підвищена температура, постійний кашель, втрата нюху і втома – найбільш поширені тривалі симптоми, про які повідомляло 4 млн користувачів додатка, пише sciencealert.

З 1 млн вакцинованих осіб на COVID-19 захворіло всього 0,2%. І ймовірність того, що у них хвороба протікала безсимптомно була в два рази вище, ніж у невакцинованих людей. Однак, часткова вакцинація – лише одне щеплення дводозної вакцини – мало чим допомагала для зниження ризику тривалого протікання COVID-19.

Читайте ще: Вакцинопрофілактика проти COVID-19 в Україні: очікування та реалії

Щеплення допомагає захиститися від COVID-19 і знижує ризик розвитку важкого захворювання. Хоча в окремих випадках захворювання трапляються, та переносяться вони зазвичай легко тільки повністю вакцинованими людьми.

«Вакцинація значно знижує шанс перехворіти тривалим COVID-19 двома способами, – говорить професор Тім Спектор з Лондонського королівського коледжу. – По-перше, за рахунок зниження будь-яких симптомів у 8-10 разів. А по-друге, вдвічі зменшується ймовірність того, що будь-яка інфекція перейде у тривалий COVID-19».