Прийом імунодепресантів послаблює антитіла від COVID-19

Прийом імунодепресантів послаблює антитіла від COVID-19

Люди, які приймають імунодепресанти, виробляють слабкі антитіла, які отримують після вакцинації проти COVID-19

Люди, які отримали дві дози вакцини Pfizer і приймають інгібітори ФНП (клас імунодепресантів, що використовується для лікування ревматоїдного артриту та інших аутоімунних станів), виробляють слабкі антитіла які ще й живуть недовго, говориться в дослідженні, проведеному вченими Вашингтонського університету у Сент-Луїсі. Вони виявили, що це особливо помітно щодо Дельта-варіанту, пише news-medical.


Але є і хороша новина – третя доза вакцини підвищує рівень антитіл, але поки що невідомо, як надовго. Інгібітори ФНП використовуються для лікування таких аутоімунних станів, як ревматоїдний артрит, псоріаз та запальне захворювання кишківника. До цього класу входять препарати етанерцепт, інфліксімаб, адалімумаб, цертолізумаб пегол та голімумаб.

«Не всі антитіла однаково добре борються із вірусами. Люди, які приймають інгібітори ФНП, виробляють антитіла, які розпадаються за п’ять місяців після другої дози. Таким чином, у порівнянні з іншими людьми з ослабленим імунітетом, ці пацієнти наражаються на більший ризик зараження. Особливо якщо у них ослаблений імунітет і з моменту їхнього першого щеплення пройшло кілька місяців», – каже доктор Майкл С. Даймонд.

Читайте ще: Ціль – не лише легені. Приховані загрози коронавірусу

Даймонд вивчив якість реакції антитіл на вакцину Pfizer у людей з ослабленим імунітетом. У дослідженні взяли участь 77 осіб, які вживають імунодепресанти від хвороби Крона, астми та розсіяного склерозу. Для порівняння до експерименту додали 25 здорових людей. Дослідник виміряв відповідь антитіл учасників проти вихідного штаму SARS-CoV-2, а також альфа, бета та дельта варіантів через три, п’ять та шість місяців після другої дози вакцини.

У людей, які приймали імунодепресанти, через три місяці після другої дози рівень антитіл був приблизно такий самий, як і у здорових, проте їхні антитіла були слабшими. Вони мали дуже низький рівень нейтралізуючих антитіл – найсильнішого виду, здатного блокувати віруси без будь-якої допомоги з боку інших компонентів імунної системи. Антитіла, що нейтралізують, можуть захищати організм, активуючи різні імунні клітини. Ця здатність відома як ефекторні функції. Люди, які приймають інгібітори ФНП, виробляли антитіла з дуже слабкими ефекторними функціями.

Згодом ситуація лише погіршувалась: через п’ять місяців після другої дози 58% учасників із першої групи втратили захист від проривної інфекції. Для порівняння – у групі здорових людей цей показник становив лише 17%. Введення третьої дози людям, які вживають інгібітори ФНП, підвищило рівень антитіл у 25 разів.

Це говорить про те, що пацієнтам, які приймають інгібітори ФНП, обов’язково потрібно зробити бустерне щеплення. Ця доза відновить реакцію імунітету. Як надовго – вивчають дослідники