Розробник вакцини AstraZeneca: «Неможливо вакцинувати планету кожні шість місяців»

Розробник вакцини AstraZeneca: «Неможливо вакцинувати планету кожні шість місяців»

Професор Ендрю Поллард, який допоміг створити вакцину Oxford-AstraZeneca, вважає, що проводити по всьому світу ревакцинацію по кілька разів на рік неможливо: «Ми не можемо вакцинувати планету кожні чотири-шість місяців. Це не раціонально і дуже дорого»

Поллард також підкреслив, що в майбутньому буде необхідність контролювати вразливі категорії населення, а не призначати дози всім підряд, хто старший за 12 років. При цьому, за його словами, необхідні додаткові дані, щоб визначити, «чи будуть, коли і як часто вразливим категоріям може знадобитися додаткове щеплення», пише cnn.

Поллард також заявив, що перш ніж пропонувати четверте щеплення COVID-19 необхідно отримати додаткові докази. У Великій Британії зараз розгортають кампанію з бустерної вакцинації: третю дозу рекомендують усім здоровим людям віком від 18 років, а з групи ризику – починаючи з 16 років.

Поллард також нагадав про кричущу нерівномірність розподілу вакцин по світу. «З глобальної точки зору, давати четверті дози всім жителям планети кожні шість місяців – недоцільно, – каже Поллард. – І пам’ятайте, що сьогодні менш ніж 10% жителів країн з низьким рівнем доходу отримали лише свою першу дозу. Тому сама ідея регулярних четвертих доз у всьому світі просто нерозумна».

Хоча з іншого боку, Поллард висловлює оптимізм: «Найгірше вже позаду, і світові треба просто пережити зиму. Якоїсь миті всім країнам доведеться відкритися і коли це відбудеться, буде період збільшення захворюваності. Тому зима, мабуть, не найкращий час».